Gimazistė Aina Gasiūnaitė – tarp geriausių Lietuvoje

Baigėsi mokslo metai. Praėjusį savaitgalį Nacionalinis egzaminų centras jau pranešė daugumos dalykų valstybinių brandos egzaminų įvertinimus. Iki liepos 4 dienos turės būti paviešinti ir paskutiniųjų – anglų kalbos, fizikos ir istorijos – egzaminų rezultatai.

Rajono Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Vilūnienė džiaugiasi, kad daugumą valstybinių egzaminų širvintiškiai abiturientai išlaikė geriau negu vidutiniškai šalyje. Sakysime, lietuvių kalbos valstybinį egzaminą laikė 122 abiturientai. Išlaikė 87,7 procento (neišlaikė 15). Visoje Lietuvoje išlaikiusiųjų lietuvių kalbos valstybinį egzaminą procentas – 87,2. Net 49 rajono abiturientų, laikiusiųjų šį egzaminą, darbai buvo įvertinti 50-99 balais.

Matematikos valstybinį egzaminą laikė 87 rajono abiturientai. Neišlaikė 13. Trisdešimt dviejų žinios buvo įvertintos daugiau kaip 50 balų iš šimto. Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos abiturientė Aina Gasiūnaitė už egzamino rašomąjį darbą gavo 100 balų įvertinimą. Tai rodo, kad niekas už ją visoje Lietuvoje to egzamino neišlaikė geriau.

Kitus valstybinius egzaminus laikė nedaug abiturientų: chemiją – 9 (visi išlaikė, keturių žinios buvo įvertintos daugiau kaip 50 balų), rusų kalbą – 12 (2 neišlaikė), biologiją – 12 (visi išlaikė, net aštuonių žinios buvo įvertintos 50-99 balais), vokiečių – 3 (visi išlaikė, vieno žinios įvertintos geriau nei vidutiniškai), informacinių technologijų – 1 (gavo 77 balus).

„Širvintų kraštas“ pakalbino vieną geriausių Lietuvos jaunųjų matematikių Ainą Gasiūnaitę.

Valstybiniam matematikos brandos egzaminui buvo pateikti net 23 uždaviniai. Kai kurie jų buvo gana sunkūs, olimpiados lygio. Rašomajam darbui buvo skirtos tik keturios valandos. Aina sako, kad per duotą laiką išsprendė visus uždavinius, o padarė tik porą nedidelių klaidų. Pasirodo, kad visiškai be jokios klaidelės tiek uždavinių neįstengė išspręsti niekas Lietuvoje. Tai lėmė, kad A.Gasiūnaitė atsidūrė tarp pačių geriausiųjų.

Mergina prisipažino, kad jai nuo pat pirmosios klasės sekėsi visi dalykai. Per dvylika metų dalyvauta įvairiose olimpiadose: lietuvių kalbos, matematikos, ekonomikos, biologijos… Dažnai laimėta. Pasak Ainos, mokytis bendrojo lavinimo mokyklose visiškai nesunku. Užtenka įdėmiai klausyti, ką per pamokas aiškina mokytojai. Namuose Aina dirbusi labai mažai – nebent reikėdavo būtinai padaryti kokį nors papildomą darbą. Abiturientė geru žodžiu mini mokytoją Rūtą Švelnikienę, kuri ją matematikos gimnazijoje mokė dvejus metus. Labai gerai viską paaiškindavo, prieš olimpiadas dirbo su gabiaisiais mokiniais papildomai. Pasak merginos, mokinių žinios nedaug priklauso nuo mokytojų. Viską galima išmokti iš vadovėlių savarankiškai. Knygynuose yra daug papildomos literatūros, uždavinynų.

Aina Gasiūnaitė du kartus baigė Širvintų meno mokyklą. Prieš keletą metų – muzikos skyrių, o šiemet – dailės. Dailė jai bus reikalinga, nes ruošiasi studijuoti architektūrą. Prašymai paduoti ir į Gedimino technikos universitetą, ir į Dailės akademiją. Jei kartais atsitiktų, kad architektūros studijuoti nepriimtų (reikės laikyti stojamuosius egzaminus), Aina studijuotų matematiką Vilniaus universitete. Viskas iš anksto apmąstyta, suplanuota – jokių abejonių.

Ainai Gasiūnaitei, tikriausiai, bus įteiktas brandos atestatas su pagyrimu, nes jame puikuosis vien dešimtukai (vienintelis devintukas už anglų kalbą).

Steponas Liktoravičius

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

5 Atsakymai į “Gimazistė Aina Gasiūnaitė – tarp geriausių Lietuvoje”

 1. rimtas parašė:

  puiku, bet yra simta kartu geriau besimokanciu, Tad – sveikinimai, bet eilinis atvejis 🙂

 2. gruz parašė:

  to Gerbejui –
  tik tiek ir sugebi parasyt pats debilas budamas

 3. Draugė parašė:

  Gal ir gera bet mokosi,tai ne M-ro

 4. xxx parašė:

  saunuole 😉

 5. klop parašė:

  maladec mergyna

Comments are closed.

scroll to top
+