Dėl karantino kultūrinis gyvenimas nesustojo

Alionių seniūnijos saviveiklininkų parenta teatralizuota kompozicija „Tegul širdis sušyla“. 2020 m.

Dėl COVID-19 pandemijos yra paskelbtas karantinas. Taip atsitiko, kad duris turėjo užverti ne tik maitinimo, ugdymo, bet ir kultūros įstaigos. Vienas po kito buvo atšaukti spektakliai, koncertai, knygų pristatymai, susitikimai su rašytojais, planuotos rudens darbų pabaigtuvių šventės ir kiti renginiai. Kontaktiniu būdu nevyksta net kolektyvų repeticijos.

Pasisekė tiems Širvintų kultūros centro filialams, kurie dar iki karantino pradžios, laikydamiesi saugos reikalavimų, spėjo surengti gražias šventes seniūnijų bendruomenėms. Spalio mėnesį šventės įvyko Kiaukliuose, Bagaslaviškyje, Čiobiškyje, Gelvonuose, Družuose ir kituose filialuose. Pastebėta, kad kaimo žmonės yra pasiilgę bendravimo, nori išeiti iš namų, aktyviai dalyvauja saviveiklos kolektyvuose. Jeigu nešoka ir nedainuoja, tai noriai ateina pasidžiaugti scenos entuziastų parengtais koncertais.

Teigti, kad Širvintų rajono kaimuose dėl karantino kultūrinis gyvenimas sustojo, negalima. Galbūt jis tik išoriškai mažiau matomas. Širvintų kultūros centro direktorė Rytė Kružikė informavo, jog Kultūros centro filialų vedėjai ir meno vadovai šiuo metu intensyviai ruošiasi artėjančiam šventiniam laikotarpiui. Jau lapkričio 29 dieną visas Širvintų rajonas, kaip, beje, ir miestas, nušvis jaukia Šv. Kalėdų dvasia, todėl darbuotojai, pasitelkę savo kūrybiškumą, gvildena idėjas ir ruošiasi jas įgyvendinti. Kultūros darbuotojai planuoja puošti eglutes, langus ir kitas šalia filialų ar seniūnijų esančias erdves. Jeigu karantinas bus pratęstas, filialų darbuotojai gruodžio mėnesį kvies į nuotolines ar virtualias kūrybines dirbtuvėles bei edukacijas.

Kultūros centro direktorė Rytė Kružikė džiaugiasi, jog darbuotojai ne tik stengiasi prisitaikyti prie esamos situacijos, bet ir nepraranda kūrybiškumo, kurio jokie virusai neveikia. Rytės Kružikės teigimu, ir filialų vadovams, ir kolektyvų vadovams darbo netrūksta. Jie sėkmingai ruošiasi būsimiems renginiams, sudaro koncertines programas, rūpinasi kolektyvų apranga.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 24 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (5 įvert.)

1 Atsakymas į "Dėl karantino kultūrinis gyvenimas nesustojo"

  1. birute parašė:

    šaunuoliai

Comments are closed.

scroll to top
+