Dalykų integracija padėjo kūrybiškai paminėti Aukštaitijos ir Žirgo metus

Širvintų žirgyne.

Šiuolaikinis mokytojas, įgyvendindamas atnaujintą ugdymo turinį, kasdien ieško naujų mokymo metodų, kurie mokiniams būtų patrauklesni, priimtinesni, įdomesni ir stiprintų mokymosi motyvaciją.

Integruotos pamokos – vienas iš mokymo metodų, motyvuojantis mokinius, skatinantis kūrybiškumą bei aktyvų dalyvavimą pamokose. Kadangi LR Seimas, atsižvelgdamas į istorinės, kultūrinės, socialinės atminties išsaugojimo svarbą ir prioritetus, nusprendė paskelbti 2023-iuosius Aukštaitijos ir Žirgo metais, todėl Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje spalio 18-ąją buvo organizuota integruoto ugdymo diena, skirta Aukštaitijos ir Žirgo metams.

Tądien kiekvienai klasei buvo organizuota po du integruotų pamokų ciklus. Pamokos vyko tokiu pat laiku kaip ir įprastos, tik vietoje penkių ar šešių atžalyniečiai tądien turėjo po dvi ilgąsias pamokas ir vieną refleksiją. Integruotose pamokose dalyvaujantys mokiniai ir jas vedę mokytojai galėjo nepaisyti skambučio: jų pamoka užtruko pusantros valandos, o ne 45 minutes. Visos integruotos pamokos turėjo savo temą, jose dirbę du mokytojai derino skirtingus dalykus. Pamokos vyko ne tik kabinetuose, bet ir koridoriuose, netradicinėse erdvėse, fojė, menų kiemelyje, sporto salėje, edukacinėse erdvėse, Širvintų I. Šeiniaus viešojoje bibliotekoje, Širvintų ŽŪB „Žirgynas“ ir t. t.

Svečias iš Paparčių Viktoras Zujus padėjo vesti integruotą dorinio ugdymo, etninės kultūros ir fizinio ugdymo pamoką (mokytojos Renata Blusevičienė ir Asta Čatrauskaitė).

„Galima drąsiai sakyti, kad toks integruotas mokymas ne tik praturtino atnaujintą ugdymo turinį, bet ir leido mokiniams patirti mokymosi prasmę bei džiaugsmą. Malonu, jog mokytojai ir mokiniai išbando naujas mokymosi formas, ieško ir suranda neįtikėčiausių tarpdalykinių sąsajų“, – apibendrinusi trečiadienio veiklas, sakė Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos direktorė Jūratė Stankevičienė.

Romas Zibalas
Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos mokytojas, Savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.5 (2 įvert.)
scroll to top