Dailės skyriui – 20 metų!

Su gražiu jubiliejumi visus sveikino Širvintų rajono mero pavaduotoja Laima Versekėnaitė.

Šiais metais Meno mokyklos Dailės skyrių aplankė gražus Jubiliejus – 20 metų. Vieną vertus – pati jaunystė, atrodo, visai ne daug – akimirka. Kitą vertus, pamatavus prabėgusias akimirkas, tampančias praeitimi, veiklos, nuveiktos per 20 metų ir perduotos iš kartos į kartą, tai jau daug – dalis epochos.

„Šis gražus 20-ies metų jubiliejus primena mums visiems apie įdomią, turiningą, reikšmingą Meno mokyklos Dailės skyriaus veiklą ir reikalingumą mūsų rajono bendruomenei. Dailės skyrius per du dešimtmečius išaugo: padidėjo mokinių skaičius, ugdymo dalykų pasiūla, pagerėjo ugdymo(si) sąlygos. Puoselėjame kiekvieno mokinio gabumus. Džiaugiamės aktyviu dalyvavimu parodose, konkursuose, projektuose. Mums visada svarbiausia – kiekvienas vaikas, jo pasiekimai, gera savijauta ir kūrybiška savijauta. Dėkoju už sąžiningą ir atsakingą darbą mūsų Meno mokyklos kūrybingiems mokytojams“, – džiaugiasi direktorė Daiva Vinciūnienė.

Svajonė apie profesionalesnį dailės mokymą Širvintų rajone kilo daug anksčiau nei prieš du dešimtmečius – iš sustiprinto dailės mokymo tuometinėje pirmoje vidurinėje mokykloje, vėliau 2001 m. įsteigtos Širvintų rajono visuomeninės jaunimo ir moksleivių organizacijos „Dailės galerija „Vieversys“ (organizacijos tarybos pirmininkė Aldona Ragelskienė), vėliau Dailės studijos (2002–2023). Nuo čia prasidėjo kelias vaikų ir mokinių, mokytojų dailinio tobulėjimo kryptimi, daryti kryptingi „žingsniai“ dėl Dailės skyriaus steigimo.

2003 metais reorganizuota tuometė Muzikos mokykla į Meno mokyklą, įkurtas joje Dailės skyrius. Kelionę į dailės pasaulį tuo metu Dailės skyriuje pradėjo 20 rajono mokinių. Pradinio ugdymo 7–11 metų vaikai mokėsi dailės pagrindų, 12 metų ir vyresni vaikai plėtojo dailines ir saviraiškos galimybes tapybos, grafikos, kompozicijos, piešimo, dizaino, formos studijos srityse. Pagrindinė idėja kuriant Dailės skyrių buvo vystyti dailinį, tautinį ugdymą Širvintų rajono mokiniams.

Pirmosios mokytojos – Aldona Ragelskienė ir Stasė Rulevičienė. Bėgant metams Dailės skyrius augo, plėtėsi, daugėjo mokinių. Per prabėgusius 20 metų dalyvauta daugelyje rajoninių, respublikinių, tarptautinių renginių.

Meno mokyklos informacija

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 1 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top