28-osios regioninės armonikininkų varžytuvės

Šiais metais laureatu tapo širvintiškis Vytas Rimkus, kuriam įteiktas 300 eurų prizas.

Šiais metais laureatu tapo širvintiškis Vytas Rimkus, kuriam įteiktas 300 eurų prizas.

Šeštadienį Širvintų kultūros centre vyko tradicinė regioninė armonikininkų šventė – varžytuvės. Į Širvintas šiais metais atvažiavo beveik keturiasdešimt šauniausių armonikininkų iš Utenos, Kauno, Molėtų, Kaišiadorių, Ukmergės, Pasvalio, Pakruojo, Jonavos, Vilniaus, Ignalinos, Elektrėnų, ir, žinoma, iš Širvintų rajono.

Aukštaitijos regiono armonikininkų varžytuves sudaro dvi dalys. Pirmoji varžytuvių dalis vadinasi „Mažoji armonika“. Vaikai ir jaunimas varžėsi trijose amžiaus grupėse: 6-9, 10-15 ir 16-19 metų. Vertinimo komisija turėjo išrinkti kiekvienos grupės nugalėtoją, kurie buvo apdovanoti diplomais ir specialiomis dovanomis, kurias įsteigė rajono savivaldybė. Antroje – suaugusiųjų – dalyje „Antano armonika“, vertinimo komisija išrinko 3 geriausius Aukštaitijos regiono armonikininkus, kuriems Lietuvos kultūros taryba skyrė pinigines premijas: 100, 200 ir 300 eurų.

Jaunimo grupėje nugalėtoju tapusiam Mindaugui Didžiokui iš Utenos, matyt, padėjo šokėjų pora.

Jaunimo grupėje nugalėtoju tapusiam Mindaugui Didžiokui iš Utenos, matyt, padėjo šokėjų pora.

Renginio vedėjos iš Jonavos Jonienė ir Janikė pristatė vertinimo komisiją: komisijos pirmininkas akordeonininkas, muzikologas, humanitarinių mokslų daktaras Albertas Vytautas Baika, etno muzikologas, armonikininkas, Utenos kraštotyros muziejaus specialistas Raimondas Garsonas ir Molėtų kultūros centro specialistas armonikininkas Juozas Kęstutis Kuzmickas.

Širvintų Kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė pabrėžė, kad armonikininkų šventės Širvintose turi gilias tradicijas. „Jau nuo 1990-ųjų metų Širvintų krašto armonikininkai būrėsi į įvairias šventes. Džiugu, kad šios tradicijos saugojamos ir tęsiamos bei perduodamos jaunajai kartai, nes varžytuvėsi vis daugiau dalyvauja jaunimo. Šiemet jų dalyvauja beveik dvidešimt. Linkiu, kad kiekvieną šioje scenoje pasirodžiusį armonikininką lydėtų audringi žiūrovų plojimai“, – kalbėjo direktorė.

Pasak renginio vedėjų šių armonikininkų varžytuvių tikslai buvo: išaiškinti, pagerbti ir apdovanoti geriausius varžytuvių „Mažoji armonika“ ir „Antano armonika“ dalyvius. Taip pat suvienyti, suburti į vieną vietą tradicinės muzikos mylėtojus. Kiekvienas muzikantas turėjo paruošti po du skirtingų tempų kūrinius, kurie buvo vertinami pagal jų meninę vertę, autentiškumą, muzikanto meistriškumą, sceninę kultūrą ir auditorijos palaikymą.

Antrąją vietą komisija skyrė Jonui Romaškai.

Antrąją vietą komisija skyrė Jonui Romaškai.

Armonikininkų varžytuvėse dalyvavo širvintiškiai Raimondas Savickas ir Antanas Martinėlis.

Armonikininkų varžytuvėse dalyvavo širvintiškiai Raimondas Savickas ir Antanas Martinėlis.

Šiais metais žiūrovams rezultatų ilgai laukti neteko. „Mažosios armonikos“ jauniausiųjų muzikantų grupėje nugalėjo Lukas Gaižutis iš Utenos. „Antano armonikoje“ trečią garbingą vietą komisija skyrė Adolfui Blažoniui iš Elektrėnų, o nugalėtojų laurus šiais metais pelnė širvintiškiai. Geriausio armonikininko vardas atiteko Vytui Rimkui, antrąją vietą antrus metus iš eilės užėmė Jonas Romaška.

Remigijus Bonikatas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+