„Tą stresą reikėjo jam išgyvent ir nugalėt, kad atsirastų sparnai…“

Širvintų meno mokyklos mokinys Tadas Imbrasas dalyvavo Tarptautiniame vokalo konkurse-festivalyje ir pelnė I laipsnio diplomą.

Širvintų meno mokyklos mokinys Tadas Imbrasas dalyvavo Tarptautiniame vokalo konkurse-festivalyje ir pelnė I laipsnio diplomą.

Šeštadienį rašėme, kad Tarptautiniame konkurse rajono moksleivis Tadas Imbrasas iškovojo pirmąją vietą.

Džiugu, kad Širvintų rajono mokyklų mokiniai dalyvauja įvairiuose konkursuose, olimpiadose, varžytuvėse, demonstruoja savo talentą, akademinius, meninius gebėjimus ir pelno prizines vietas. Kiekvienas konkursas – tai galimybė pademonstruoti meistriškumą, užmegzti kūrybinius kontaktus bei reprezentuoti savo rajoną ir mokyklą.

Sėkmingu dalyvavimu Tarptautiniame vaikų šokių ir vokalo festivalyje-konkurse gali pasidžiaugti Širvintų meno mokyklos auklėtinis Tadas Imbrasas ir jo mokytoja Julija Jadzevičienė. Jaunasis dainininkas dalyvavo lapkričio 19 dieną Kijeve vykusiame vokalistų konkurse „Brilliant kviečia“. Vokalo konkurso dalyviai varžėsi 3-jose amžiaus grupėse: iki 9 metų, nuo 10 iki 14 ir nuo 15 iki 18 metų. Meno mokyklos ugdytinis Tadas Imbrasas savo, kaip solisto, talentą rodė vyriausiųjų grupėje ir pelnė I laipsnio diplomą.

Po konkurso pakalbintas Tadas Imbrasas sakė:

– Trys dienos, praleistos festivalyje tarp kitų šalių dainininkų, nepraėjo veltui. Turėjau galimybę matyti, kaip scenoje jaučiasi ir kaip dainuoja mano bendraamžiai, atvykę iš kitų šalių. Atlikau dvi dainas lietuviškai. Scenoje atsiradusį jaudulį teko nugalėti. Labai džiaugiuosi mokytojos Julijos Jadzevičienės pagalba. Tai puiki mokytoja, su kuria lengva ir paprasta bendrauti, todėl ir mokytis dainavimo patinka. Ši mokytoja sugeba nuvyti jaudulį šalin ir labai padrąsina, o scenoje tai svarbu.

Tadas Imbrasas nėra naujokas scenoje. Pasak mokinio, dainuojantis nuo mažų dienų. Pirmąsias dainavimo pamokas gavo iš mokytojos Aldonos Sakavickienės, yra dainavęs Musninkų, Čiobiškio, Lapelių, Širvintų kultūros centrų scenose. Vaikinas džiaugiasi, kad jo muzikinius gebėjimus pastebėjo dainavimą išmanantys žmonės, todėl dabar jis noriai mokosi Meno mokykloje.

Jaunasis dainininkas patikino, kad dainavimas Kijevo kultūros rūmų koncertų salėje buvo ypatingas. Jis džiaugiasi, kad turėjo tokią galimybę pasirodyti, buvo vertinamas autoritetingos komisijos ir įvertintas I laipsnio diplomu savo amžiaus grupėje.
Gražių žodžių apie savo auklėtinį išsakė vokalo mokytoja Julija Jadzevičienė:

– Susipažinusi, pabendravusi ir padirbėjusi su Tadu, pasiūliau ruoštis „Dainų dainelės“ konkursui. Suplanavome dalyvauti Tarptautiniame konkurse Kijeve. Tadui tai buvo didelis išbandymas. Dešimt komisijos narių, tūkstantis žiūrovų. Šis konkursas jam buvo labai reikalingas. Tą stresą reikėjo jam išgyvent ir nugalėt, kad atsirastų sparnai, kurie ir toliau jį neštų į muzikos pasaulį. Džiaugiuosi, kad jis nepasimetė, susikaupė ir puikiai atliko savo programą. Tadas labai gerai supranta, kad apdovanojimą ir aukštą įvertinimą jis gavo už nuveiktą darbą. Tai nereiškia, kad viskas tobula. Jo balsas – tai Dievo dovana. Jį galima palyginti su brangakmeniu, kuris reikalauja šlifavimo, formavimo ir tobulinimo. Norėčiau, kad ir toliau jis nepasimestų ir daugiau pasitikėtų savimi. Džiaugiuosi, kad į pamokas mokinys ateina gerai nusiteikęs ir išeina su šypsena. Kelionė į Ukrainą paliko Tadui gerus prisiminimus: konkursas-festivalis, bendradarbiavimas, graži Kijevo architektūra, apžvalgos ratas, zoologijos sodas, gatvės muzikantai, delegacija, kurią sudarė 14 narių iš Lietuvos. Dėkojame Širvintų rajono verslininkams ir rajono merei, parėmusiems kelionę į Kijevą.

Mokinys Tadas Imbrasas ir vokalo mokytoja Julija Jadzevičienė dainavimo pamokoje.

Mokinys Tadas Imbrasas ir vokalo mokytoja Julija Jadzevičienė dainavimo pamokoje.

Tikėtina, jog toks konkursas – tai tik pirmasis Tado žingsnis į didžiąją sceną. Tokiu renginiu siekta paskatinti jaunimą domėtis muzika, tobulėti, pasirodyti kuo platesnei visuomenės auditorijai ne vien tik savo mokykloje ar miestelyje, bet ir toliau. Reikia manyti, jog Tadas Imbrasas sieks puikių rezultatų ir dar ne kartą stebins žiūrovus savo talentu. Juk Lietuvai reikia talentingų žmonių.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+