Mėgėjų teatro artistai pasiekia žiūrovų širdis

Juodiškių humoro grupė „Piratai“

Kovo 27-oji Teatro diena paskelbta XI Tarptautinio teatro instituto kongrese, vykusiame Vienoje. Šventė minima nuo 1962 metų.

Ne vieną kartą esu rašęs apie Juodiškių kultūros namuose veikusią teatro studiją, kuriai vadovavo Milda Dragūnienė, Janina Maišelienė. Praėjusio amžiaus septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje populiarumu garsėjo agitbrigados. Humoro kolektyvai, vadinti agitbrigadomis, kurdavosi ir didesniuose, ir mažesniuose kolektyvuose, vykdavo agitbrigadų varžytuvės, koncertai. Juodiškiuose Mildos Dragūnienės iniciatyva buvo įkurta humoro grupė „Piratai“. Šioje grupėje vaidino Albinas Mickonis, Romas Dragūnas, Aldona Sizovienė, Janina Blažienė, Zigmas Stankevičius, Aleksas Dragūnas, Jonas Barbaravičius.

Į agitbrigadą buvo surinkti talentingi, improvizuoti gebantys ir humoro jausmą turintys jauni juodiškiečiai. Labai svarbi, pasak Aldonos Sizovienės, buvo spektaklių tematika. Scenarijus rašydavo Milda Dragūnienė. Parodijos, į teatrališką rūbą įvilktos tarybinio gyvenimo aktualijos, pasišaipymai iš tuometinės tikrovės ir valdžios, deficitų, kyšių, kaimo negerovių atitiko publikos lūkesčius. Nors agitbrigados nariai kalbėjo Ezopo kalba, bet žiūrovai viską suprasdavo, nes agitbrigados aktoriai programą papildydavo dar improvizacijomis. Juodiškiečių programą yra matę Širvintų, Alionių, Motiejūnų gyventojai. Tuo metu buvę labai populiarūs kultūriniai mainai. Grupė „Piratai” rajoninėje apžiūroje netgi pelnė III vietą.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 24 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (5 įvert.)
scroll to top