„Širvintų krašto“ akiratyje Zibalų seniūnija

Bendraujant ir bendradarbiaujant siekiama kuo geresnių rezultatų

Zibalų seniūnas Ramūnas Jasevičius: „Seniūnaičiai ir bendruomenių pirmininkai yra didelė parama ir pagalba sprendžiant seniūnijos problemas.“

Reikia pripažinti, kad seniūnijos ir seniūnai yra arčiausiai paprasto, eilinio Lietuvos piliečio. Būtent vietos savivaldos institucijos geriausiai jaučia kaimo gyvenimo ritmą, labiausiai žino ir supranta žmonių poreikius. Pastebėta, kad valdžia, esanti šalia žmonių, turi didesnį pasitikėjimą ir palaikymą. Seniūnai ir seniūnaičiai, būdami arčiau žmonių, ne tik geriau suvokia, ko jų bendruomenėms labiausiai reikia, bet ir patys, pasitelkę komandą, efektyviausiai išsprendžia vietos žmonių problemas. O jos dažniausiai būna susijusios su kelių priežiūra, gyvenviečių apšvietimu, laukinių gyvūnų daroma žala, buitinių atliekų tvarkymu, gerbūvio kūrimu, socialiniais reikalais. Apie seniūno kasdienybę, bėdas ir džiaugsmus papasakoti sutiko Zibalų seniūnas Ramūnas Jasevičius.

 • Seniūnas yra arčiausiai žmonių esantis valdžios atstovas. Jūs jau daugiau nei pusmetį dirbate Zibalų seniūnijos vadovu. Kaip dažnai ieško kontaktų su seniūnu paprasti Zibalų seniūnijos žmonės? Kokių problemų kamuojami jie užsuka į Jūsų kabinetą?
 • Zibalų seniūnijos gyventojai dažnai kreipiasi į seniūniją įvairiais klausimais – kelių ir gatvių priežiūros bei remonto, kapinių tvarkymo, medžių kirtimo, komunalinių atliekų tvarkymo, medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos klausimais, su įvairiais prašymais padėti išspręsti socialines problemas, palengvinti buitį, dėl įvairių pažymų ir leidimų išdavimo ir kt. Su gyventojais bendrauju kiekvieną dieną, žmonės dažnai skambina, rašo elektroninius paklausimus, užsuka į seniūniją. Būna, kad žmogui svarbu tiesiog pabendrauti ir būti išklausytam. Tiesioginį bendravimą buvo pristabdęs šalyje įvestas karantinas, bet dabar Zibalų seniūnijos durys vėl atviros visiems gyventojams.
 • Turbūt labai svarbi seniūnaičių ir bendruomenių institucija. Kiek jų turite? Kaip sekasi bendrauti su seniūnaičiais ir bendruomenių vadovais?
 • Zibalų seniūnijoje yra 4 seniūnaitijos: Zibalų seniūnaitija (seniūnaitė Dalia Bulonienė), Anciūnų seniūnaitija (seniūnaitė Alvyda Krapienė), Šešuolėlių seniūnaitija (seniūnaitė Danguolė Kalesnikienė) ir Kiauklių seniūnaitija (seniūnaitė Danutė Lemešovienė). Ir 4 bendruomenės: Zibalų (pirmininkė Dalia Bulonienė), Anciūnų (pirmininkas Gediminas Makauskas), Kiauklių (pirmininkė Asta Amankavičienė) ir Šešuolėlių (pirmininkė Vaclava Snitkienė). Labai džiaugiuosi tiek seniūnaičiais, tiek bendruomenėmis, kurie yra labai iniciatyvūs ir aktyvūs. Gerai sutariame, bendradarbiaujame, kartu gvildename problemas ir ieškome geriausių sprendimų būdų. Seniūnaičiai ir bendruomenių pirmininkai yra didelė parama ir pagalba sprendžiant seniūnijos problemas. Manau, kad seniūno ir seniūnaičių bei bendruomenių bendravimas ir bendradarbiavimas yra labai svarbus norint pasiekti kuo geresnių rezultatų.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 14 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.82 (11 įvert.)

3 Atsakymai į “„Širvintų krašto“ akiratyje Zibalų seniūnija”

 1. Anonimas parašė:

  Sveikinam

 2. wow parašė:

  Sekmes.

 3. va taip parašė:

  Šaunuolis seniūnas!

Comments are closed.

scroll to top
+