Mokymai Vokietijoje

Mokymai

Mokymai

Balandžio 23-27 dienomis Vokietijoje, Branderburgo žemėje, vyko seminaras „Jaunimo iniciatyvų ir jaunimo organizacijų savivalda / Savivaldos principu veikiančios jaunimo erdvės“. Dalyvauti šiame seminare kvietė Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vadovaudamasis susitarimu tarp Lietuvos ir Vokietijos Federacinės Respublikos Brandenburgo žemės Švietimo, jaunimo ir sporto ministerijos Jaunimo reikalų skyriaus. Po vykusios atrankos į seminarą vykti buvo deleguoti 4 Lietuvos atstovai. Džiaugiamės, kad tarp jų buvo ir Širvintų rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narė Eglė Piškinaitė.

Mokymai

Mokymai

Kadangi šių metų vasarą Širvintų mieste planuojama atidaryti Jaunimo erdvę, vienas iš svarbiausių tikslų buvo pažiūrėti Vokietijoje esančias Jaunimo erdves, pasisemti pavyzdžių. Grįžusi iš Vokietijos, Jaunimo reikalų tarybos narė pasakojo ne tik mačiusi puikiai veikiančių konkrečių Jaunimo erdvių, pagal kurių pavyzdžius pateikė siūlymų, kaip organizuoti veiklą Širvintų rajono jaunimui, bet ir išgirdusi naudingų Vokietijos specialistų pranešimų apie ten vykdomą jaunimo politiką, pastangas įtraukti jaunimą į įvairias veiklas, kylančių problemų sprendimą. Ypač didelį įspūdį padarė daug naudos jaunimui suteikiantys savanoriai, kurie be atlygio kuria projektus, dirba jaunimo erdvėse, organizuoja užsiėmimus. Jų aktyvumas ir gausa ypatingai nustebino.

Vienas iš svarbiausių aspektų, akcentuotų seminaro metu, buvo jaunimui suteikiama laisvė veikti, o kartu ir didžiulė atsakomybė iš dalies savarankiškai tvarkytis Jaunimo erdvėse ir jas prižiūrėti. Šiam tikslui Vokietijoje veikia sistema, pagal kurią aktyvus jaunuolis gali tapti jaunimo vadovu, gauti pažymėjimą ir būti atsakingas už tam tikras veiklas. Pabrėžiama, kad jaunimui jaučiant atsakomybę už erdvę, kurioje vykdoma veikla, kyla didesnis noras ne tik ten lankytis, bet ir organizuoti veiklas, stiprėja iniciatyva veikti.

Pasak E. Piškinaitės, seminaras patvirtino, kad Širvintų Jaunimo reikalų taryba vadovaujasi tinkamais veiklos principais – skatina jaunuolius siūlyti savo mintis, idėjas, išsakyti problemas, kad jas galima būtų kartu spręsti. Svarbiausia yra iš jaunimo pusės kylančios iniciatyvos, kadangi primestos veiklos nesukelia susidomėjimo. Tad dar kartą primename, kad Širvintų rajono jaunimas visada gali kreiptis į Jaunimo reikalų tarybą, ji visada padės įgyvendinti mintis dėl jaunimo veiklų ir kartu išspręsti jaunimui aktualias problemas.

Berlyne

Berlyne

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+