Įstabaus grožio žiedais galima ir patiems džiaugtis, ir kitiems dovanoti

Gėlininkus, užsiimančius sodybų gražinimu, jau ne pirmą savaitę džiugina vilkdalgiai savo nuostabių spalvų ir kvapo žiedais. Šiomis dailiomis gėlėmis buvo žavimasi jau senovės Graikijoje. Garsus graikų mąstytojas Hipokratas vilkdalgius pavadino vaivorykštės deivės Iris vardu, nes jie keri žiedų spalvomis – nuo baltos iki beveik juodos. Jie gali būti taškuoti, dėmėti, dryžuoti. O kelių spalvų deriniai, kuriuos viename žiede pavyksta išgauti selekcininkams, nepalieka abejingų.

Galima tik pasidžiaugti vilkdalgių-irisų grožiu.

Šiais metais auginamų vilkdalgių-irisų įstabumu suteikė galimybę pasigrožėti „Širvintų krašto“ skaitytoja Valerija, atsiuntusi į redakciją keletą nuotraukų. Pasak skaitytojos, tokias dailias gėles galima dovanoti tiek moterims, tiek vyrams, galima ir patiems pasidžiaugti. Gėlininkė Valerija tvirtina, kad net darganotu oru įmantrūs vilkdalgių žiedai stebina savo spalvomis ir formomis.

Kad ir kaip ten bebūtų, bet visgi vilkdalgiai yra graži sodybos puošmena. Ne visi jie dar savo grožį parodė. Vėlyvesnių veislių gėlės aplinkinius džiugins ir vėliau.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top