Į bendrą šalies trofėjų taupyklę – keturi mūsų rajone sumedžioti vilkai

Žaliais skrytuliukais pažymėtos vilkų sumedžiojimo vietos Širvintų rajone. biomon.lt žemėlapio fragmentas

Savaitės pradžioje Aplinkos ministerija informavo, kad jau išnaudotas 190 vilkų sumedžiojimo limitas, nustatytas 2021-2022 metų vilkų medžiojimo sezonui, todėl vilkų medžioklė nutraukiama.

Aplinkos ministerijos duomenys rodo, kad medžiotojai pateikė duomenys apie 192 sumedžiotus vilkus. Širvintų medžiotojų draugijos medžioklės žinovas Vaclovas Četrauskas sako, kad tikrieji skaičiai galbūt yra kitokie. „Jei vilkų medžioklė nebūtų limituojama, o medžioti būtų galima visus metus, po metų ar dvejų pamatytume, kiek jų iš tiesų yra pas mus,“ – apie įvairias gamtosaugininkų spekuliacijas menkinti šių žvėrių populiaciją sako medžiotojas.

Vaclovo Četrausko manymu, dar prieš kelis metus buvęs 50-60 vilkų sumedžiojimo per sezoną limitas, nustatytas visai šaliai, buvo pajuokos objektas. Ypač tokiame rajone kaip Širvintų, kuris laukinę gamtą tyrinėjančių specialistų laikomas „vilkingu“.

Tiesa, vilkų sumedžiojimo skaičiai to neatspindi. Pavyzdžiui, 2014-2015 metais nuo taiklaus šūvio Širvintų rajone krito tik vienas vilkas, paskui net tris medžioklės sezonus iš eilės rajone nebuvo sumedžiota nė vieno vilko. „Pramušti ledai“ liudija apie realią vilkų populiaciją: 2018-2019 metais sumedžioti 3 vilkai, paskui du sezonus iš eilės – po 2, o šį, ką tik pasibaigusį, – net 4.

„Širvintų kraštas“ rašė, kad pirmąjį jų spalio 23-iąją MK „Čiobiškis“ medžioklės plotuose Astruvkos miške sumedžiojo šio klubo vadovas Artūras Sviderskas.

Antrasis vilkas krito lapkričio 6 dieną, taip pat MK „Čiobiškis“ medžioklės plotuose, netoli Lapelių kaimo. O iškart po Naujųjų, sausio 2-ąją, per MK „Kieliai“ medžioklės plotuose vykusias varymines medžiokles buvo nušauti du vilkai. Vienas jų buvo sumedžiotas prie Pokiškių miško, netoli Ramaškonių kaimo esančio kelio, kitas – Vabalės miške tarp Alionių II ir Šešuolėlių II kaimų.

Pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles vilkus galima medžioti nuo spalio 15 dienos iki kovo 31 dienos, tačiau sumedžiojus jų tiek, kiek buvo patvirtinta, sezonas nutraukiamas. Vaclovas Četrauskas pastebėjo, kad faktas, jog vilkų medžioklė nutraukiama likus dar dviems mėnesiams iki sezono pabaigos rodo, kad vilkų turime užtektinai.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 4 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top