Važiuojant per Bagaslaviškį akį patraukia labai panašūs į linus augalai, tik jų laukas nusidažęs ne mėlynai, o baltai… Užsukau pas garsiausią mūsų rajone linų augintoją Liubomirą Vošterį pasiklausti, nuo kada linai pradėjo žydėti baltai? Pasirodo, linai iš tikrųjų žydi ne tik mėlynai, tačiau ir baltai, ir net raudonai. Priklauso nuo veislės.
Kalbėdamas apie linus, Liubomiras vienu sakiniu atsakyti negali. Ūkininkas tuoj pat „užsiveda“ ir pasakoja… Kalbėdamas apie pluoštinius linus, Liubomiras primena, kad mūsų tėvai ir seneliai puikiai žinojo lininių drobių ir rūbų kokybę ir nešiojo juos. „Lininiai rūbai labai atsparūs trinčiai, veikia kaip natūralus antiseptikas. Įdomus faktas, kad po kiekvieno skalbimo lino audinys minkštėja ir tampa mažiau glamžus, darosi vis baltesnis ir švelnesnis, neįsielektrina, oda po jais nešunta, linas per pusę sumažina radiacijos daromą poveikį ir apsaugo žmogaus organizmą nuo ultravioletinių spindulių,“ – sako ūkininkas.
Internete galima perskaityti, kad lininis pluoštas naudojamas kosmonautų apsauginiams rūbams, išorinei kosminių laivų apsaugai, taip pat iš jo gaminami JAV banknotai, popierius cigaretėms, biblijoms…
Remigijus Bonikatas
Savivaldybės tarybos narys
Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 3 d. laikraščio numeryje.