Žala nustatinėjama

Vilniaus AVPK vaizdo įrašo kadras

Birželio 28-liepos 4 d. įvykių suvestinė, parengta pagal gautą pirminę informaciją apie įvykius

Per savaitę Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariate buvo pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai, iš jų 2 – dėl sukčiavimo.

Ko gero, didžiausią rezonansą sukėlė įvykiai naktį į birželio 30-ąją. Ryte buvo pastebėta įsilaužimo pėdsakų keliuose pastatuose Širvintose. Kaip tądien socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašė Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, galimai apvogtos kavinės „Terasa“, „Lelija“, restoranas, gėlių salonas. Į patalpas bandyta patekti net stogais. Taip pat rašyta, kad bandyta patekti ir į polikliniką, pavogti paspirtukai iš daugiabučių kiemų.

Kad žinia apie įvykius nėra laužta iš piršto patvirtino ir tą pačią dieną paskelbta Vilnaius apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija apie sulaikytus įtariamuosius, galimai vykdžiusius vagystes. Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus pareigūnai operatyviai išsiaiškino ir sulaikė 1999 m. ir 1996 m. gimusius vyrus, kurie uždaryti į areštinę. Kriminalistai pastebėjo, kad nuo vasaros pradžios padaugėjo „žaibiškų“ įsibrovimų į patalpas. Kol atskuba apsaugininkai, nusikaltėliai spėja pasišalinti. Teigiama, kad pradėta net keliasdešimt ikiteisminių tyrimų dėl tokio pobūdžio nusikalstamų veikų Vilniuje, Vilniaus, Šalčininkų bei Širvintų rajonuose.

Informacija iliustruojama vaizdo kamerų įrašų fragmentais iš nusikaltimų vietų, tačiau galima įsitikinti, kad šie objektai nėra mūsų rajone. Vagių į patalpas brautasi per lubas, duris.

Po atliktų ikiteisminio tyrimo veiksmų ir surinktų įrodymų išsiaiškinta, kad tai yra vienos grupės darbas. Pasitelkus Viešosios tvarkos valdybos Specialiosios parengties skyriaus pareigūnus, birželio 30 d. „karštais pėdsakais“ iškart po įvykdyto nusikaltimo Širvintų rajone buvo sulaikyti visi vagystėse dalyvavę asmenys. Ji ne kartą teisti už analogiškus nusikaltimus, per kratas jų namuose, automobiliuose rasta ir paimta ikiteisminiam tyrimui reikšmingų daiktinių įrodymų: drabužiai, kaukės, laužimosi ir kiti įrankiai. Sulaikytiems asmenims pareikšti įtarimai dėl padarytos nusikalstamos veikos. Už jų padarytas nusikalstamas veikas gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Nors minėta apie kelis objektus Širvintose, į kuriuos galimai buvo patekta, kol kas policija lakoniška. Galbūt tai nutylima dėl ikiteisminių tyrimų niuansų, galbūt duomenys dar renkami. Policija informuoja tik apie vieną atvejį: užregistruotas tarnybinis pranešimas, kad birželio 30-ąją tarp 01.03 val. ir 03.39 val. Širvintose 1999 m. ir 1996 m. gimę vyrai, veikdami kartu, įsibrovė į svečių namus – kavinę „Lelija“. Iš kavinės vidinio kiemo, išėmė lango apsauginį tinklelį su rėmu ir nenustatytu būdu atidarė langą, per jį galimai pateko į patalpą. Ar ką pavogė, tikslinama. Žala nenustatyta.

Parengta pagal policijos pranešimus

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 7 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top