Važiavo gelbėti pagiringo tėvo – galva pačiam sopės ilgai

2022 metų lapkričio 5 dieną policijoje buvo užregistruotas tarnybinis pranešimas, kad Medžiukų kaime 1989 metais gimęs vilnietis neblaivus vairavo automobilį AUDI A4. Mažesniu iš dviejų pūtimų buvo nustatytas 2,41 prom. neblaivumas.

Galbūt to automobilio vairuotojas būtų ir nepatekęs policininkams į rankas, jei ne jo žioplumas: AUDI A4 vairavęs tris kartus teistas Ruslan’as F. prieš atvažiuojantį policijos automobilį neperjungė ilgųjų šviesų į trumpąsias, todėl buvo sustabdytas.

Pirmuoju pūtimu alkotesteris užfiksavo 2,60 prom. neblaivumą, antrasis bandymas parodė mažesnę alkoholio koncentraciją, bet ir ta atitiko sunkų girtumo laipsnį. Pasiteiravę, prieš kiek laiko šis vartojo alkoholį, Ruslan’as F. paaiškino, kad prieš valandą.

Teisiamas ketvirtą kartą Ruslan’as F. savo kaltę pripažino visiškai ir sakė suprantąs, dėl ko yra kaltinamas. Teisiamojo žodžiais, „turi priklausomybę“, „koduojasi“, bet „papildomo gydymo nereikia“, „nedirba dabar“, tiksliau – „dirba neoficialiai“.

Teisiamasis pateikė vaikų liudijimus ir prašė teismo, kad šis neskirtų realios laisvės atėmimo bausmės, kad galėtų su vaikais bendrauti. Tuo pačiu pasižadėjo nepirkti automobilio, nevairuoti, nevartoti alkoholinių gėrimų, sakė, kad užsikoduos.

Įdomi detalė, daug ką pasakanti apie teisiamąjį ir jo supratimą, kaip reikia bendrauti su vaikais. Prieš tai, kai įkliuvo Medžiukuose, jis prekybos centre „Mada“ buvo susitikęs su savo vaikais. Teisiamasis gyvena atskirai nuo šeimos. Vaikams rezervavo teniso stalus ir planavo su jais pažaisti. Jau tuo metu jis buvo šiek tiek vartojęs alkoholio. Vaikams nupirko sulčių, o pats išgėrė dar alaus. Kadangi buvo „šiek tiek neblaivus“, tai vaikai ant jo užpyko ir išėjo į namus pas savo mamą. Kad taip „negražiai gavosi“, Ruslan’as susinervino ir pasikvietė draugą dar išgerti. Su draugu dar pažaidė tenisą, vėliau žaidė biliardą, daužė bokso kriaušę. Visą vakarą gėrė tik alų. Apie 23 val. paskambino tėvas ir pasakė, kad jam bloga ir nori išgerti. Pasakė tėvui, kad atvažiuos. Kai su draugu baigė žaisti, dar užėjo į barą ir nusipirko alaus, tada sėdo į savo automobilį AUDI A4 ir vienas išvažiavo pas tėvą. Likus iki tėvo namų važiuoti apie porą kilometrų jį sustabdė policijos pareigūnai.

Ruslan’as F. jau trečią kartą teisiamas už transporto priemonių vairavimą, kai vairuoja neblaivus asmuo. Dukart skirtos bausmės – bauda ir areštas – savo tikslų nepasiekė, nemotyvavo kaltinamojo laikytis teisės aktų nustatytų reikalavimų ir nedaryti naujų nusikalstamų veikų. Šios aplinkybės rodo, jog prieš tai paskirta bausmė, susijusi su jo laisvės suvaržymu, įtakos jo elgesiui nepadarė ir bausmės tikslai pasiekti nebuvo. Todėl teismas paskyrė realią laisvės atėmimo bausmę 6 mėnesiams.

Kadangi kaltinamasis pirmą kartą teisiamas laisvės atėmimu bei suteikiant galimybę teisiamajam asmeniui pasitaisyti, teismas pritaikė bausmės vykdymo atidėjimą, įpareigojant visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Ruslan’ui F. teks sumokėti ir anksčiau skirtą 2184,28 Eur baudą.

Kaltinamasis automobilį vairavo būdamas neblaivus, anksčiau teistas už analogiškus nusikaltimus. Tad teismas dabar šią teisę iš jo atėmė ilgiausiam numatytam terminui – 6 metams.

Ir vyšnia ant torto – konfiskuotas automobilis.

Tai, kad Ruslan’ui F. nurodyta sumokėti proceso išlaidas, automobilio nuvežimo kaštus, kas bendrai sudaro per 600 Eur, ir taip aišku.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 24 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top