Vandalai užsimojo prieš energetikus reklamuojantį skydą

Birželio 30 – liepos 2 diena

Širvintų rajono policijos komisariatas užregistravo 5 įvykius. Į Komisariatą išblaivėti pristatyti 3 asmenys: Tarniškių kaimo gyventojas Saulius Lazauskas neblaivus gulėjo prie Širvintų miesto kapinių, P. Cvirkos gatvėje, o Ukmergės rajono gyventojas Giedrius Mančiunskas neblaivus triukšmavo Banišonių kaimo gyventojo A. K. namo kieme. Išblaivėti iš Levainių atvežtas ir vietos gyventojas Vitas Stabingis. Jį, neblaivų vairuojantį automobilį „Audi 100“, birželio 30-ąją, 19.35 val., sustabdė policijos pareigūnai. Jie, beje, per šias tris dienas išaiškino ir 7 Kelių eismo taisyklių pažeidėjus.

Tarp kitų pranešimų išsiskiria liepos 2-ąją užregistruotas rajono gyventojo A. J. pareiškimas, kad iš ganyklos buvo pavogta jo telyčia. Tai signalizuoja apie vėl atkuntančius gyvulių vagis, kurie rajoną siaubė prieš dešimtmetį ir buvo tapatinami su tuomet veikusių pakelių šašlykinių ir mažų mėsos cechelių bumu. Galima įtarti, kad šįkart vagysčių priežastis mažiau intriguojanti – šalį apėmusi krizė atsiliepia ne tik piniginei, bet ir pilvui.

Tą pačią dieną policija užregistravo Vievio gyventojos Albertos Čirvinskienės skundą, kad jai kelis kartus telefonu pranešta, jog dega jos namai Valiukiškių kaime. Ji iškvietusi gaisrininkus, tačiau, šiems atvykus, jokio gaisro nerasta.

Mūsų žiniomis, tai gali būti vienas iš Valiukiškių kaime rusenančio konflikto tarp vietos gyventojų pavyzdys. Konfliktuodami dėl vietos gyventojo Arvydo Jankausko sodyboje rengiamų masinių pasilinksminimo renginių, kai kurie gyventojai užpylė skundais ne tik policiją, bet ir Savivaldybę. Ši problema buvo keliama net Savivaldybės ir seniūnijų darbuotojų susitikime su policijos generaliniu komisaru Vizgirdu Telyčėnu. Situacija, galima sakyti, kurioziška. Gyventojai ir vietos valdžia įtaria, kad Arvydas Jankauskas, neturėdamas tam leidimo, savo sklypą nuomoja masiniams renginiams, o aplinkiniai gyventojai kenčia ir dėl naktimis garsios muzikos keliamo triukšmo, ir dėl apylinkes siaubiančių neblaivių jaunuolių minių. Nuo jų ne kartą kentėjo net Kernavė. Anot seniūno Stanislovo Gaidakausko, yra buvę, kad Arvydo Jankausko „svečiai“ neblaivūs įsiveržė į Kernavės bažnyčią, o per neseniai vykusį Vilniaus universiteto gamtininkų festivalį nusiaubė viešąjį Kernavės tualetą. Pas Arvydą Jankauską vykstančius renginius gali apibūdinti jų paskirtis ar reklaminiai šūkiai. Štai į gamtininkų festivalį rinkęsi studentai viešai ragino sudrebinti Kernavę, kad išgirstų visa Lietuva. Viešojo tualeto nusiaubimas, galima sakyti, parodė, kad tai jiems pavyko padaryti.

Į Valiukiškius ne kartą kviesta policija. Atvykus pareigūnams, kilę konfliktai užgesta, tačiau pačios problemos tai neišsprendžia. Arvydas Jankauskas aiškina, kad jis savo teritoriją ne nuomoja, o suteikia neatlygintinai naudotis geriems pažįstamiems, tad nepažeidžia jokių įstatymų, nėra atsakingas už susirinkusiųjų elgesį, kadangi renginius prižiūri organizatorių samdyti saugos darbuotojai. Manoma, kad šis Valiukiškių pavyzdys puikiai atspindi spragas Lietuvos įstatymų ir mokesčių surinkimo tvarkoje, kuri numato panašių renginių organizavimą.

Gaisrininkai į šį konfliktą buvo įtraukti jau anksčiau. Neseniai jie buvo kviečiami į Valiukiškius, kad užgesintų degančią Arvydo Jankausko sodybos pavėsinę. Savininkas įtarė padegimą, tačiau gaisrininkai buvo kitos nuomonės. Jie labiau tikėjo, kad pavėsinė buvo užsidegusi dėl aplaidumo ir neatsargumo rūkant.

Pastarieji skambučiai Vievio gyventojai, galimas dalykas, buvo bandymas ją įbauginti ar jai atkeršyti. O štai kas taip pasielgė, – bandys išaiškinti tyrimas.

Birželio 30-ąją policijai buvo pranešta, kad Viršuliškių kaime, upėje, rastas sprogmuo. Iškviesti išminuotojai nustatė, kad tai – 76,2 mm artilerijos sviedinys be sprogstamosios medžiagos. Jį mechaniškai sunaikinti išsivežė kariškiai.

Tą pačią dieną užregistruotas ir Rytų skirstomųjų tinklų atstovo pareiškimas, kad prie įstaigos Širvintose, Kalnalaukio gatvėje, sudaužytas šviečiantis lauko pilionas. Mūsų žiniomis, vandalai į šį stendą nusitaiko jau antrą kartą. Šįsyk, manoma, į jį galėjo būti sviesta akmeniu, taigi stikliniame piliono korpuse liko žiojėti skylė.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+