Vagysčių sumažėjo 3,5 karto!

Šįmet iki rudens Širvintų rajono policija užregistravo 102 nusikalstamas veikas. Mažiau užregistruota tik Pagėgiuose (73), Rietave (66), Birštone (36) ir Neringoje (28). Tokius skaičius pateikia Informatikos ir ryšių departamentas prie vidaus reikalų ministerijos.

Per aštuonis mėnesius Širvintų rajone užregistruota dvigubai mažiau nusikalstamų veikų nei prieš metus: 2020 metų rugsėjo 1 dieną jų buvo 203. 49,8 proc. sumažėjimas yra ne tik ryškiausias Vilniaus apskrityje, tačiau ir visoje šalyje. Skaičiuojant pagal sumažėjimą, esame neabejotini šalies lyderiai. Lietuvoje šįmet nusikalstamų veikų vidutiniškai sumažėjo 12,7 proc., bet yra kelios savivaldybės, kur nusikalstamumas išaugo., Viena jų – Trakai, kur nusikalstamų veikų padaugėjo penktadaliu (19,9 proc.).

Šįmet Širvintų rajone buvo ištirtos 95 nusikalstamos veikos, o tai 10 veikų mažiau nei prieš metus.

Lyginant su tuo pačiu 2020 metų laikotarpiu, viešose vietose užregistruotų nusikalstamų veikų nuo 13 sumažėjo iki 7, sunkių ir labai sunkių nusikaltimų – nuo 6 iki 3, sukčiavimų – nuo 7 iki 4, viešosios tvarkos pažeidimų – nuo 5 iki 3, turto sunaikinimo – nuo 7 iki 6, o vagysčių – nuo 46 iki 13!

Kaip ir pernai iki rudens, užregistruotas 1 išžaginimas.

Šįmet rajone dar nebuvo pavogta transporto priemonių, taip pat nepranešta apie plėšimą, turto prievartavimą, neužfiksuota nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, nepradėta ikiteisminių tyrimų dėl Kelių transporto eismo taisyklių pažeidimų, kai žuvo žmogus.

Labiausiai nusikalto neblaivūs asmenys. Policija ištyrė 56 nusikalstamas veikas, dėl kurių padarymo kaltė tenka alkoholio pavartojusiems rajono gyventojams ar svečiams.

Beje, jau nustatyta, kad 8 nusikalstamas veikas padarė nepilnamečiai ar jie dalyvavo nusikalstant, taip pat 8 nusikalstamos veikos padarytos grupės asmenų. Pernai iki rugsėjo 1-osios tokių veikų ištirta nebuvo.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top