Trečią kartą nuteisto vaikino laisvės apribojimas bus kontroliuojamas elektroninėmis priemonėmis

Foto: pinterest.com

Istorija, kurią papasakosime, labiau patvirtina, kad BMW važinėja ir keleiviai gaideliai.

Neseniai Vilniaus regiono apylinkės teismas mūsų ne kartą jau dėmesiu apdovanotam Gariui K. skyrė 40 parų administracinį areštą už viešosios tvarkos pažeidimą, kurį jis padarė balandžio 4-osios vakarą Širvintose.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas sulaukus kelių asmenų skundų. Kaip tvirtino Z. C., tą vakarą su dviem pažįstamom merginom jis automobiliu „Mitsubishi Lancer“ buvo prie Širvintų prekybos centro „Maxima“. Apsipirkus ir išvažiavus, jo vairuojamą automobilį aplenkė tamsios spalvos BMW, kuris užblokavo kelią. Sustojus, pro galines BMW dureles išlipo vaikinas, kuris, eidamas link jo automobilio, mojavo rankomis ir be jokios priežasties koja spyrė į priekinį automobilio sparną. Paskui, atidaręs dureles, norėjo jam įspirti, bet nesugebėjo, nes iš automobilio iššokusi viena merginų tą vaikiną nustūmė. Kai Z. C. uždarė atplėštas dureles, vaikinas pribėgo ir spyrė į galines kairės pusės dureles, paskui apėjo automobilį ir pradėjo kalbėtis su kita keleive. Vairuotojas ėmė skambinti pagalbos telefonu, kai pajuto dar vieną smūgį į automobilį. Vaikinas dar kurį laiką pasikalbėjo su viena keleivių, paskui sugrįžo ir dar kartą spyrė į galines dureles, o paskui pabėgo.

Kadangi abi keleivės pažinojo kaltininką, policijai buvo nesunku jį nutverti. Juo labiau, kad automobilyje „Mitsubishi Lancer“ veikė vaizdo registratorius, kuris nufilmavo, kaip buvo aplenktas automobilis, kaip jis bandė važiuoti atgal, kaip iš BMW išlipo vaikinas ir priėjęs spardė…

Netrukus po įvykio sulaikytam Gariui K. alkoholio kiekiu matuokliu buvo nustatytas 1,65 prom. girtumas.

Skirdamas bausmę, teismas vadovavosi tuo, kad Garis K. nusikalto būdamas neblaivus ir recidyvistas. Jis anksčiau daug kartų baustas administracine tvarka, teistas du kartus. Pirmą kartą buvo nuteistas taip pat už viešosios tvarkos pažeidimą. Už tai, kad kavinėje Garis skėlė antausį merginai, o paskui alaus buteliu trenkė jai per galvą, teismas skyrė 12 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Po kelių mėnesių jis išklausė nuosprendį už tai, kad augino kanapes. Laisvės apribojimas pailgėjo iki 1 metų 4 mėnesių.

Būtent šios dvi anksčiau jam skirtos bausmės turėjo įtakos ir šįkart skirtos bausmės dydžiui. Subendrinus ją su neatliktos bausmės dalimi, jas iš dalies sudedant, Gariui K. buvo paskirtas 50 parų areštas.

Tiesa, į areštinę vaikinas taip ir nenukeliavo. Įvertinus visas bylos aplinkybes, tai, kad kaltinamasis savo kaltę pripažino, taip pat tai, kad jis dirba, darbe charakterizuojamas teigiamai, pirmą kartą nuteistas arešto bausme, teismas laikė, kad bausmės tikslai šiuo atveju gali būti pasiekti ir be realios arešto bausmės, suteikiant kaltinamajam dar vieną galimybę pasitaisyti neizoliuotam nuo visuomenės. Todėl teismas nusprendė kaltinamajam paskirtos arešto bausmės vykdymą atidėti 6 mėnesiams ir paskirti jam intensyvią priežiūrą – nuteistojo buvimo vietos pagal nustatytą laiką kontrolę elektroninio stebėjimo priemonėmis, numatant, kad asmuo turi būti namuose nuo 20 val. iki 6 val.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 18 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+