Susidomėjimas saugos diržų efektyvumo demonstravimu blėsta

Rugsėjo 1-3 dienos

Per šias dienas policija į Komisariatą išblaivėti pristatė vieną asmenį, taip pat išaiškino 1 neblaivų vairuotoją, 7 Kelių eismo taisyklių pažeidėjus.

Nors šiomis dienomis pareigūnai nebuvo kviesti į eismo įvykių vietas, tačiau tai, ką jaučia patekę į avarijas, galėjo išbandyti kiekvienas. Tiesa, prieš išbandydami žmonės jau žinojo, kad nieko blogo jiems nenutiks, o automobilis, į kurį jie sėdo, liks sveikas. Beje, prie vairo leista sėsti visiems, net išgėrusiems ir neturintiems vairuotojo pažymėjimo.

Ketvirtadienį visą dieną šalia Širvintų turgaus Susisiekimo ministerijos ir kelininkų iniciatyva mieste vėl buvo demonstruojamas saugos diržų efektyvumas. Tai mūsų mieste nuolat daroma pastaruosius kelerius metus, o šįmet įranga atvežta jau antrą kartą – tie, kurie dar nebuvo išbandę, tai galėjo padaryti ir neseniai vykusioje miesto šventėje.

Ši demonstracija tradiciškai buvo paklausi tarp jaunuolių, nors šiaip anšlago nebuvo: ankstesniais metais automobilio vartymosi stendas būdavo įjungiamas tik susirinkus 3-4 smalsuoliams, dabar sėsti į automobilį leista ir po vieną. Galbūt jau pribrendo reikalas tai demonstruoti ten, kur dar nepabuvota?

Saugos diržų efektyvumą išbandęs moksleivis Paulius sakė, kad tai jau darė ir pernai, ir šįmet vykusioje miesto šventėje. Šįkart atėjo todėl, kad Širvintose nėra pramogų. Jam įdomiau ne platformoje, o automobilyje, ypač, jei greta sėdi mergina, dėvinti sijonėlį. Anot jaunuolio, būtų įdomiau, jei automobilį pasukiotų greičiau, ilgiau palaikytų apverstą, dabar „ši atrakcija“ gana trumpa.

Pirmą kartą šią „atrakciją“ išbandęs gimnazistas Edmundas sakė, kad ir jam įdomiau buvo automobilyje, nors platformos su sėdynėmis efektas gana įspūdingas.

Per 30 metų vairuotojo stažą turintis Eugenijus sakė, kad automobilyje vartėsi ir sėdynėje „važiavo“ pernai, šįmet to daryti nebenorėtų. Tai – aštrių pojūčių mėgėjams, bet ne jam.

Čia pat tarp žioplinėjančių užsimezgė diskusija apie saugos diržų naudojimą reisiniuose autobusuose. Dabartiniuose autobusuose jie įrengti. Kelių eismo taisyklių 240 punktas numato, kad „važiuojant motorine transporto priemone su įrengtais saugos diržais, būtina juos užsisegti. Jeigu autobuse įrengti saugos diržai, priešais kiekvieną sėdynę, ant sėdynės arba šalia jos matomoje vietoje gali būti pavaizduotas informacinis ženklas „Užsisek saugos diržą“. Nesant šio informacinio ženklo, autobuso vairuotojas, prieš pradėdamas važiuoti, privalo žodžiu informuoti keleivius apie reikalavimą naudotis saugos diržais“. Iš tiesų taip elgiantis žmonių neteko matyti, nors reisiniuose mikroautobusuose yra įrengti saugos diržai, yra ir specialūs ženklai. O juk už šių reikalavimų nesilaikymą yra numatyta 100-200 litų bauda.

Saugos diržų efektyvumą išbandęs vienas Širvintų autobusų parko vairuotojas patvirtino, kad ir jis nesisega saugos diržo. Anot jo, tvirtinant taisykles nepagalvota, kad dabar nemažai vairuotojų patys renka pinigus už bilietus. Prisisegus diržą, tai daryti yra nepatogu. Taip pat nepatogu kaskart atsisegti ir užsisegti.

Bet grįžkime prie kriminalinių naujienų. Policijai darbo, kaip galima įtarti, šiomis dienomis netrūko. Pradėti keli ikiteisminiai tyrimai.

Pirmadienį Komisariate užregistruotas J. Z. skundas, kad atvykusi į sodybą ji pastebėjo, jog pavogtos dvi žoliapjovės.

Rugsėjo 2-oji buvo derlingesnė įvykių. Tądien pareigūnai užregistravo pranešimą, kad išdaužyti vienos uždarosios akcinės bendrovės administracijos pastato langų ir durų stiklai. Be to, S. Š. parašė skundą dėl pavogtos talpyklos, o E. R. – dėl kritusios telyčios. Tai, kad pastarasis skundas adresuotas policijai, galima įtarti, jog telyčios savininkai įžvelgia kriminalinę telyčios mirties priežastį.

Trečiadienį policijai pranešta apie viešosios tvarkos pažeidimą, taip pat apie pasikėsinimą padaryti nusikalstamą veiką.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+