Su „lauko kavinėmis“ kovoja ir gamta

Policijos komisariato suvestinėse ne kiekvieną kartą konkretizuojama, kuriose viešosiose vietose pasirodė ar girtavo neblaivūs asmenys, paskui pristatyti į policiją. Pasirodo, nėra reta, kai pareigūnai apgirtusius administracinės teisės pažeidėjus suranda alkoholiniais gėrimais prekiaujančiose parduotuvėse ar šalia jų. Vieni jų užgaulioja pardavėjas ir pirkėjus, prie jų priekabiauja, kiti įkliūva apsivogę. Yra buvęs ne vienas atvejis, kai tokie klientai tiesiog parduotuvėse atsikemša nusipirktus alkoholinių gėrimų butelius ir išgėrinėja. 

Tokie pažeidėjai yra baudžiami už alkoholinių gėrimų vartojimą arba girto pasirodymą viešoje vietoje. Pirmąsyk nusižengęs asmuo įspėjamas arba gauna 30-50 litų baudą, o per metus pakartotinai nusižengęs – 50-100 litų baudą. Tačiau nėra reta, kai patruliai suranda ir į Komisariatą atsiveža trečią, ketvirtą ar net penktą kartą taip nusižengusį asmenį. Už tai numatyta 150-300 litų bauda arba administracinis areštas iki 30 parų.

Beveik prie kiekvienos kaimo parduotuvės, kiek nuošaliau nuo pašalinių akių, vietos alkoholikai yra įsirengę patogias išgertuvių vietas, vadinamąsias „lauko kavines“, kurios atgyja po išmokėtų pensijų, pašalpų ar kitaip prasimanius pinigų. Kai kurios parduotuvės tai tyliai toleruoja – kiekvienas pirkėjas yra aukso vertės. O ir lauke girtaujantis pirkėjas yra geriau, nei išgėrinėjantis ar besikabinėjantis, užgauliojantis viduje.

Širvintų rajono policijos komisariato Viešosios policijos Prevencijos poskyrio viršininkas Mindaugas Mickonis sako, kad ši problema pareigūnams žinoma, nors kartais pasiekiantys nusiskundimai situaciją gerokai sutirština. Stengiamasi, kad kaimuose besilankantys policijos patruliai užsuktų ir į parduotuves, jas stebi ir apylinkių inspektoriai. Didelis dėmesys minėtai problemai buvo skirtas per Šv. Velykas.

– Po kelis kartus aplankėme beveik visas kaimo parduotuves, tačiau jose ar netoliese neaptikome neblaivių asmenų. Gal tik vienoje jų keli sutikti pirkėjai puoselėjo mintį vietoje atsigaivinti alumi, bet, išvydę pareigūnus, greitai su pirkiniais pasišalino, – sakė Mindaugas Mickonis ir pridūrė, kad per šiųmetes šventes su tokiais pažeidėjais galimai kovojo ir pati gamta – daugelis buvo linkę likti namuose, o ne ieškoti sugėrovų gatvėje.

Pareigūnas sakė, kad pastaruoju metu kai kur pastebima teigiamų poslinkių, tačiau yra vietų, kur dažniau gali sutikti išgėrinėjančių. Pasak Mindaugo Mickonio, mėlynanosiai mėgsta būriuotis prie Juodiškių parduotuvės, neretai „patraukia iš kakliukų“ už Gelvonų parduotuvės. Žinodami tai, patruliai visada užsuka patikrinti.

Mindaugas Mickonis neatmeta, kad tokių atvejų padaugės atšilus ir nutirpus sniegui. O kovoti su girtaujančiais viešose vietose gali padėti kiekvienas, pradedant pardavėjais, baigiant – pirkėjais ir aplinkinių namų gyventojais. Pakrūmėse, patvoriuose, už parduotuvių besibūriuojantys išgėrinėtojai dažnai palieka ne tik tuščius butelius, bet ir „perdirbtą“ tų butelių turinį.

Yra dar viena problema, kuri paprastai nutylima: neturėdami pinigų alkoholiui, parduotuvėse ar prie jų besibūriuojantys mėlynanosiai kartais pradeda vagiliauti. Vien tik šįmet jau išaiškintos trys tokios vagystės iš parduotuvių Musninkuose, Zibaluose ir Širvintose.

Beje, vienoje miesto parduotuvių vasario 2-ąją apsivogęs Arminas J. nubaustas 300 litų bauda. Kol jo draugai mokėjo už savo pasirinktas prekes ir bendravo su pardavėja, Arminas J. įsigudrino nugvelbti net 4 butelius sidro „Viva“ – du paslėpė po striuke, o su dviem rankose paprasčiausiai išėjo į lauką nesusimokėjęs. Vagystę ponas Arminas aiškino tuo, kad buvo girtas.

Galimas dalykas, įkliūva tik nedidelė dalis norinčiųjų išgerti, kurie pasinaudoja pažįstamų pardavėjų patiklumu.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Su „lauko kavinėmis“ kovoja ir gamta"

  1. Anonimas parašė:

    Tuoj atsils ir kavines veiks.

Comments are closed.

scroll to top