Prieš vidurnaktį – apie 60 tūkst. eurų vertės šūvis

Šautuvas. Asociatyvi africahunting.com nuotr.

Prieš dvejus metus rašėme, kad 2021 metų liepos 21 dieną po medžioklės Širvintų rajone buvo sužeistas vienas jos dalyvių.

„Užregistruotas tarnybinis pranešimas, kad Širvintų r. sav., Širvintų sen, Avižonių k, parėjęs iš medžioklės prie savo automobilio ŠKODA OCTAVIA, medžiotojas (gim. 1967 m.), gyv. Vilniuje, susitiko kitą medžiotoją (gim. 1959 m.), gyv. Širvintose, su kuriuo bendravo. Tuo metu pasidėjęs ant priekinio automobilio variklio dangčio, ištaisinėjo savo medžioklinį graižtvinį šautuvą. Nepastebėjęs, kad kitas medžiotojas randasi priešais jo ištaisomo šautuvo vamzdį, išėmęs dėtuvę atitraukinėjo šautuvo spyną, šautuvas netyčia iššovė ir pataikė kitam medžiotojui į dešinės kojos šlaunį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 139 str. 1 d.,“ – tada rašė policija.

Dar pavasarį ši byla buvo išnagrinėta Vilniaus miesto apylinkės teisme, kuris kaltinamąjį A.S. pripažino kaltu padarius sunkų sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo. Baudžiamajame kodekse už tai, kai pažeidžiamos specialios elgesio saugumo taisyklės, numatyta laisvės atėmimo iki 7 metų bausmė.

Vilniaus miesto apylinkės teismas A. S. skyrė galutinę 1 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymas atidedant 1 metams ir 6 mėnesiams. Nuteistasis buvo įpareigotas tęsti darbą bei neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Iš A. S. konfiskuotas pramoninės gamybos itališkas .308 kalibro „Rover 870“ modelio graižtvinis šautuvas „Sabatti“. Paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – draudimas naudotis specialia teise – teise laikyti ir nešiotis ginklą 2 metus, šį terminą skaičiuojant nuo teismo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Visiškai tenkintinas Vilniaus teritorinės ligonių kasos civilinis ieškinys. Iš A. S. priteista daugiau kaip 22 tūkst. eurų Valstybinei ligonių kasai bei 5 procentų dydžio metinės palūkanos nuo priteistos sumos nuo nuosprendžio įsiteisėjimo iki sprendimo visiško įvykdymo, išdėstant mokėjimą dalimis per 7 metus, mokant kas mėnesį po 265,67 Eur.

O štai nukentėjusiojo A. R. civilinis ieškinys tenkintas iš dalies. Širvintiškio naudai priteista 14 694 Eur turtinei žalai bei 23 700 Eur neturtinei žalai atlyginti. Tokia neturtinės žalos suma gauta atmetus jau sumokėtą dalį iš prašomos 25 tūkst. eurų sumos.

Nuteistajam nurodyta atlyginti A. R. patirtas 1591,15 Eur bylinėjimosi išlaidos.

Šį pirmosios instancijos teismo nuosprendį A. S. apskundė aukštesnei instancijai. A. S. manė, kad A. R. priteista turtinė žala yra nepagrįsta, o neturtinę žalą reikėtų sumažinti.

Tarp argumentų, kodėl reikėtų mažinti priteistą žalą, A. S. pastebėjo, kad nukentėjusiajam priteistos neturtinės žalos dydis viršija teismų praktikoje priteisiamas sumas neturtinei žalai atlyginti panašaus pobūdžio bylose. Jokių aplinkybių, dėl kurių būtų pagrindas nukrypti nuo teismų praktikoje panašaus pobūdžio bylose paprastai priteisiamų sumų, byloje nenustatyta. Nukentėjusiojo ieškinyje neturtinė žala grindžiama tik sužalojimo sunkumu, bet to nepakanka. Teismų praktika rodo, kad neturtinę žalą priteisiamos sumos, kaip žmogaus orumui išraiška, turi būti objektyvaus pobūdžio.

Rugpjūčio pradžioje Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija nuteistojo apeliacinį skundą tenkino iš dalies. Pakeistas Vilniaus regiono apylinkės teismo 2023 metų kovo 15 dienos nuosprendis dalyje dėl neturtinės žalos: iš A. S. nukentėjusiajam A. R. priteista 23 700 Eur suma neturtinei žalai atlyginti sumažinta iki 15 700 Eur. Tačiau nukentėjusysis iš kaltininko gaus daugiau kaip 500 Eur atlyginti apeliacinės instancijos teisme turėtas išlaidas.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top