Pirmadienį orai piktai paišdykavo

Kernavė po pirmadienio krušos.
Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcijos socialinio tinklo paskyros nuotr.

Pirmadienio rytą kai kuriose šalies vietovėse iš dangaus pasipylę kone vištos kiaušinio dydžio ledėkai, matyt, į orų reiškinių rekordų juostą įrašyti nebus. Kaip informuoja Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, didžiausias krušos ledėkų skersmuo buvo užfiksuotas 1995 metų liepos 10 dieną Kybartuose. Ten jis siekė 120 mm, t. y. – 12 cm. Lyginti su vištos kiaušiniu jo nebeišeina, kadangi tokio ilgio pasiekia gulbės dedami kiaušiniai. Maždaug 12X7 cm dydžio gulbės kiaušinis sveria apie 350 g, tad galima tik įsivaizduoti, koks šokas mus ištiktų gulbės kiaušinio dydžio ledėkui atlėkus į kiemą.

O šoko pirmadienį patirta krentant ir mažesniems ledėkams. Kaip savo socialinio tinklo paskyroje informavo Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė, pirmadienį apie 10 val. iš dangaus pasipylusi kruša Gelvonuose nepagailėjo seniūnijos langų stiklų, apgadino gyventojų automobilius. Ko gero, didžiausią rezonansą rajone sukėlė Kernavėje muziejininkų užfiksuoti ir paviešinti vaizdai: atūžusi audra draskė ir laužė net storas medžių šakas, o žiniasklaidos cituojama Musninkų seniūnė Birutė Jankauskienė užsiminė apie apdaužytus gyventojų stogus, šiltnamius, nusiaubtus sodus ir daržus.

Kruša ir škvalas apgadino elektros perdavimo linijas, pasipylė gedimų, žmonėms buvo išjungta elektra. Kaip po paros rodė ESO atjungimų žemėlapis, mūsų rajone dar buvo arti šimto iš beveik 4 tūkst. be elektros likusių šalies vartotojų. Žemėlapio duomenimis, pirmadienį apie 10.50 val. gedimas nustatytas Liukonyse. Apie 9 val. antradienį elektros dar neturėjo 16 liukoniškių.

Pirmadienį apie 11 val. elektra dingo per ankstesnes liūtis smarkiai nukentėjusiose Brazelėse (Čiobiškio sen.). Antradienio rytą nuo elektros dar buvo atjungti 43 vartotojai.

Žuvinčių apylinkėse (Gelvonų sen.) antradienio rytą elektros dar neturėjo 6 vartotojai, Bagaslaviškyje – 24.

Iškart po krušos ESO iš rajono sulaukė dešimčių pranešimų apie gedimus elektros linijose. Daugiausia pranešta apie išjungimus Kernavės, Musninkų, Čiobiškio, Gelvonų seniūnijose.

Nors skelbta vaizdų apie lūžtančius medžius, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas apie didelius įvykius mūsų rajone neinformuoja. Tačiau šiuo metu Gelvonų seniūnijoje reikalus laikinai tvarkantis Zibalų seniūnijos seniūnas Ramūnas Jasevičius „Širvintų kraštui“ sakė, kad aplaužytų ir išverstų medžių Gelvonų seniūnijoje tikrai buvo. Išvartas šalino ne tik ugniagesiai gelbėtojai, bet ir seniūnijos darbuotojai, patys žmonės. Kruša apgadino berods trijų seniūnijos pastato langų paketus, išdaužta kitų langų stiklų. Sueižėjęs ir gelvoniškių naudojamo Administracijai priklausančio automobilio stiklas.

Pokalbio metu Ramūnas Jasevičius kaip tik vertino krušos padarytą žalą savivaldybės turtui, buvo imamasi neatidėliotinų priemonių.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 11 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top