Pensininkas dvejus metus laikė širdyje nuoskaudą, kol votis pratrūko kvailu poelgiu

Yra tokia liaudies patarlė: „Pats muša, pats rėkia.“ Kad ji ne iš piršto laužta, rodo Rimanto P. pavyzdys. Iki tol neteistas pensininkas stojo prieš teismą dėl dviejų nusikalstamų veikų: dėl nežymaus sveikatos sužalojimo ir skausmo sukėlimo ir dėl melagingo įskundimo ir pranešimo apie žinomai nebūtą nusikaltimą.

Už abi nusikalstamas veikas Baudžiamasis kodeksas numato maksimalią laisvės atėmimo iki 2 metų bausmę, nors paprastai teismai taiko švelnesnes sankcijas.

Išnagrinėję šią baudžiamąją bylą, Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmai Rimantą P. pripažino kaltą padarius abi jam inkriminuotas nusikalstamas veikas ir abi ajs įvertino 6-9 mėnesių trukmės laisvės atėmimo bausmėmis. Jas subendrinus ir visiškai sudėjus, o paskirtą bausmę sumažinus vienu trečdaliu, teisiamajam buvo paskirta galutinė laisvės apribojimo 6 mėnesiams 12 dienų bausmė. Nuteistasis įpareigotas bausmės vykdymo laikotarpiu neatlygintinai išdirbti 50 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Rimantui P. taip pat uždrausta vartoti psichiką veikiančias medžiagas, jis įpareigotas dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Nustatyta, kad pirmą nusikalstamą veiką Rimantas P. padarė dar 2022 metų balandžio 23-iąją. Tą vakarą kilus žodiniam konfliktui, jis, delnu laikydamas sugyventinę už viršugalvio, kitos rankos kumščiu sudavė penkis smūgius jai į veidą, pataikydamas į skruostą ir akį. Smurtaudamas, vyras nežymiai sutrikdė nukentėjusiosios sveikatą, padarydamas poodines kraujosruvas akies vokuose, odos nubrozdinimą antakio srityje.

Prisimindamas ąt vakarą, Rimantas P. jį pavadino nesusipratimu. Sakė, kad vartojo psichotropinius vaistus ir juos sumaišė su alkoholiu (alkotesteriu buvo nustatytas lengvas 0,70 prom. neblaivumas). Tad nenorėdamas ir netyčia sužalojo sugyventinę, labai dėl to gailisi. Paskui jie susitaikė, gyvena kartu.

Tik štai vargu, ar taip yra. Bent jau ne viskas. Policija Rimantu P. vėl susidomėjo praėjus metams, 2023-iųjų liepos 3-ąją, kai jis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatytas 2,78 prom. neblaivumas), vėlų vakarą savo namuose mobiliojo ryšio telefonu paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą ir atsiliepusiam operatoriui melagingai pranešė apie žinomai nebūtą nusikaltimą – apie sugyventinės neva padarytą nusikalstamą veiką. Išgirdus, kad ši 3 kartus dūrė peiliu Rimantui P. į krūtinę, bet jam užsidengus ranka, ją sužalojo, į įvykio vietą buvo išsiųsti Vilniaus apskrities VPK Reagavimo valdybos policijos pareigūnai.

Atvykusiems policijos pareigūnams pensininkas pakartojo tą patį ir pasirašytinai įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės už pranešimą apie žinomai nebūtą nusikaltimą, savo teiginius išdėstė protokole-pareiškime.

Tuo metu nepatikėti nebuvo pagrindo. Rimanto P. rankos dilbis dviejose vietose ir plaštaka (tarp nykščio ir rodomojo pirštų) buvo supjaustyti, sužalota buvo ir krūtinė. Tiesa, sugyventinė jau tuo metu atvykusiems pareigūnams sakė, kad vyriškio ji nesužalojo, tai jis pats sau šiuos sužalojimus padarė ir dabar policijai meluoja.

Savo teiginių Rimantas P. neišsižadėjo ir apklausiamas kaip liudytojas ikiteisminio tyrimo medžiagoje. Turėdamas tikslą, kad sugyventinė būtų patraukta baudžiamojon atsakomybėn ir būdamas įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės už melagingų parodymų davimą, ką patvirtino savo parašu, jis teigė, kad sugyventinė smurtavo prieš jį.

Tik vėliau pensininkas pripažino, kad pranešimai policijai buvo kerštas sugyventinei, nes ji prieš porą metų (!) jam irgi buvo iškvietusi policiją, o dėl to jį esą atleido iš darbo, jis 3 paras sėdėjo areštinėje.

Tada ikiteisminis tyrimas dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo ir skausmo sukėlimo buvo nutrauktas nukentėjusiajam ir kaltininkui susitaikius, o padarius naują nusikalstamą veiką, – atnaujintas, o abu ikiteisminiai tyrimai sujungti.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

scroll to top