Parūkius kanapių, vyrui pavažiavo stogas: namuose „pasigedo“ 40 tūkst. eurų

Vilniaus regiono apylinkės teisme išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje širvintiškis Tomas (vardas pakeistas dėl detalių, susijusių su asmens sveikatos būkle) buvo kaltinamas narkotinių medžiagų nedidelio kiekio įgijimu ir laikymu.

Kaip aiškino širvintiškis, nuo 2020 metais prasidėjusios pasaulinės pandemijos pradžios, paskelbto karantino bei ekstremalios situacijos jo verslas sustojo, tad žmogus prarado pragyvenimo šaltinį. Dėl to, kad nebeuždirba pinigų ir negali išlaikyti šeimos, Tomą apėmė depresija. Šeimos gydytoja jam išrašė stiprių antidepresantų, kuriuos jis vartojo. Vieną šių metų kovo dieną jis vedžiojo šunį ir pievoje, kur renkasi jaunimas, pastebėjo rūkomojo tabako pakuotę. Apžiūrėjęs, Tomas pastebėjo, kad ji pradaryta. Kadangi pats rūko, pamanė, kad jaunuoliai pamėtė, todėl pasiėmė. Parsinešęs namo, iš to tabako sukdavo cigaretes, nes pats anksčiau buvo nusipirkęs tabako ir taip darydavo. Viską turėjo – ir popieriukus cigaretėms sukti, ir staklytes. Kadangi būna įvairaus kvapo tabako, jis nepagalvojo, kad tai gali būti ne tabakas. Kvapas gal buvo šiek tiek keistas, bet parūkius jam nieko keisto nebūdavo, jausdavosi kaip surūkęs įprastą cigaretę. Kai liko nedaug, jis tą pakuotę išmetė, o iš likusio tabako pasidarė dar cigaretę. Kadangi karantinas ir negalima pasikviesti svečių, rūkė vienas. Tad ir nutiko, dėl ko buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kovo 21-osios vakarą jis namuose vienas vartojo alkoholį. Prieš tai buvo vartojęs stiprių antidepresantų, tada užsirūkė to rasto tabako. Naktį jį aplankė „kažkokios haliucinacijos“. Pasirodė, kad jį kažkas apvaginėja, kad iš jo pavogė 40 tūkst. eurų, kad pas jį namuose svetimos merginos ir panašiai, tad jau gerokai po vidurnakčio Tomas paskambino bendruoju skubios pagalbos telefonu ir pranešė, kad jį apvogė. Jautėsi gerokai apsvaigęs.

Atvykę pareigūnai užuodė specifinį rūkytų kanapių kvapą. Aiškindamiesi dėl nurodytų 40 tūkst. eurų vagystės, pareigūnai iš Tomo išgirdo, kad šis nepamena, kas galėjo juos paimti, o paprašius nurodyti vietą, kur tie pinigai buvo, vyras nuosekliai paaiškinti nesugebėjo, painiojosi savo parodymuose, kas sukėlė abejonių dėl pranešime nurodyto įvykio. Pareigūnai atkreipė dėmesį į paraudusias Tomo akis, pastebėjo jo nuotaikų kaitą. Apžiūrėdami kambarį, pamatė besimėtančius sulankstytos folijos gabaliukus, popierinį paketėlį, kurį išlankstę aptiko augalinės kilmės galimai narkotinė medžiagos – kanapių. Tomui buvo nustatytas 1,43 prom. girtumas. Vyras buvo pristatytas į Širvintų ligoninės priimamąjį, kur buvo atliktas testas narkotinėms medžiagoms šlapime nustatyti. Atlikus testą, širvintiškio šlapime buvo rasta opiatų, barbitūratų bei preliminariai rasta kokaino. Tai išgirdęs, Tomas pradėjo teigti, jog vartoja visokius vaistus.

Tomas sakė nepamenąs, ką kalbėjo atvykusiems policijos pareigūnams, kadangi jį valdė haliucinacijos. Pats pripažino, kad greičiausiai jam reikėjo ne policijos, o medikų pagalbos.

Ekspertizės metu buvo nustatyta, kad surastoji medžiaga yra augalinės kilmės medžiagų mišinys su narkotine medžiaga – kanapėmis (antžemine dalimi). Mišinyje yra 0,015 g (7,1 %) psichotropinės medžiagos 9-tetrahidrokanabinolio. Kai kuriuose šaltiniuose, pavyzdžiui, – manosveikata.lt teigiama, kad vidutiniškai svaiginimuisi skirtuose kanapių produktuose būna 2-8 proc. šios medžiagos.

Tai buvo pirmasis Tomo teistumas, nors teisėsaugai jis gerai žinomas vien jau todėl, kad administracine tvarka baustas 14 kartų, turi galiojančių nuobaudų. Procesas baigtas teismo baudžiamuoju įsakymu, todėl skirtina bausmė sumažinta trečdaliu.

Už tai, kad laikė narkotinių medžiagų, Tomui skirta galutinė laisvės apribojimo 6 mėnesiams be intensyvios priežiūros bausmė. Nuteistasis įpareigotas neatlygintinai išdirbti 70 val. sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinės organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Jam per bausmės atlikimo laiką uždrausta vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 9 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+