Nuo šiandien kiemuose parkavimo vietų turėtų padaugėti

Tokių automobilių kiemuose nebeturėtų likti. TopCar.lt nuotr.

Esame rašę, kad nuo 2022 metų sausio 1 dienos keičiasi automobilių laikymo bendro naudojimo vietose tvarka. Seimas dar pavasarį pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, reglamentuodamas ne tik neeksploatuojamų, bet ir negalimų eksploatuoti transporto priemonių laikymą bendrojo naudojimo vietose. Manoma, kad tai padės atlaisvinti kiemus, nes, kaip rodo tyrimai, kiemuose kartais būna net iki penktadalio automobilių, kurie yra nenaudojami arba negalimi naudoti.

Šiuo sprendimu buvo įtvirtina, jog bendro naudojimo vietose nebūtų laikomos neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės.

Neeksploatuojama transporto priemone bus laikoma ta, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių, pavyzdžiui, – nuleistais ratais, ne sezoną atitinkančiomis padangomis, išdaužtais žibintais ar langais, be bamperių ir pan. yra nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį.

Negalima eksploatuoti būtų laikoma transporto priemonė, kuriai ilgiau kaip 3 mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, arba kuri ilgiau kaip 3 mėnesius neįregistruota, ar ilgiau kaip 3 mėnesius išregistruota.

Neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtrauks įspėjimą transporto priemonių savininkams (valdytojams), o už pakartotinį nusižengimą bus skiriama bauda nuo 140 iki 300 eurų, taip pat galės būti skiriamas ir transporto priemonės konfiskavimas.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 31 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top