Netikslūs adresai Širvintų krašte: daugiausiai aptinkama Jauniūnų, Zibalų ir Musninkų seniūnijose

Kazys Maksvytis. Įmonės nuotr.

Beveik 4 tūkstančiai – tiek šiuo metu Širvintose ir miesto apylinkėse yra asmenų, kurių deklaruotos gyvenamosios vietos adresas yra netikslus.

„Gyventojų registro duomenys apie asmenų deklaruotas gyvenamąsias vietas yra teikiami įvairioms valstybės ir savivaldybių institucijoms, kurios šiuos duomenis naudoja norėdamos susisiekti su gyventojais ir taip atlikti jiems pavestas funkcijas. Pagalbos tarnybų pareigūnams šie duomenys padeda greitai identifikuoti asmenis ir esant reikalui operatyviai rasti įvykio vietą. Todėl, norint išvengti galimų nemalonumų, tikslios ir aktualios informacijos apie gyvenamosios vietos adresą pateikimu turėtų susirūpinti kiekvienas iš mūsų“, – sako Registrų centro Registrų tvarkymo direktorius Kazys Maksvytis.

Žvelgiant tik į Širvintas ir miesto apylinkes, daugiausiai netikslių adresų galima rasti Jauniūnų, Zibalų ir Musninkų seniūnijose esančiose gyvenvietėse ir, žinoma, pačiuose Šalčininkuose, kur savo gyvenamąją vietą netikslių adresu yra deklaravę daugiau kaip 100 gyventojų.

Širvintų savivaldybėje daugiausiai gyventojų, kuriems kyla rizika susidurti su nepatogumais dėl netikslaus deklaruotos gyvenamosios vietos adreso, yra Jauniūnų seniūnijose esančiuose Medžiukų ir Bartkuškio kaimuose, taip pat Musninkų miestelyje, Jauniūnų kaime ir Musninkų seniūnijoje esančiame Vileikiškių kaime.

Netikslūs adresai kaimo vietovėse atsiranda dėl paprastos priežasties – laikui bėgant čia pirmą kartą buvo suteikto gatvių pavadinimai ir namų numeriai, tačiau ilgą laiką ten gyvenantys asmenys, kurie savo gyvenamąją vietą buvo deklaravę nurodydami tik kaimo ar miestelio pavadinimą, po minėto adresų pasikeitimo nesikreipė į seniūniją ar savivaldybę dėl adreso patikslinimo.

Deklaruotas gyvenamosios vietos adresas taip pat gali būti netikslus dėl to, kad NT objekto, kuriame deklaruota gyvenamoji vieta, adresas nėra registruotas Adresų registre ar Nekilnojamojo turto registre, taip pat, jei nėra sutvarkyti paveldėjimo dokumentai.

RC inf.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top