Negalėdamas pateikti daikto dokumentų, vagišius skiedė, kad jie sudegė per namo gaisrą

„Širvintų kraštas“ šiais metais skelbė policijos pranešimus apie mieste užregistruotas paspirtukų vagystes. Per palyginti trumpą laiką įvairiose Širvintų vietose dingo keli elektriniai paspirtukai. Iš aprašytų įvykių aplinkybių buvo panašu, kad šios vagystės tarpusavyje gali būti susijusios, o jas įvykdė tas pats ar tie patys asmenys.

Šias vagystes padariusį asmenį policija išaiškino, o Vilniaus regiono apylinkės teismas jį pripažino kaltu pagal 8 vagysčių epizodus. Už 5 jų vagišiui skirta po 4 mėnesius, o už tris epizodus – po 6 mėnesius laisvės atėmimo bausmės. Bausmes subendrinus, jas iš dalies sudedant, o paskui dar sumažinus trečdaliu, teisiamajam paskirta galutinė 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas 2 metams. Iki tol 3 kartus teistam Gariui Krūminui paskirta pareiga per vieną mėnesį nuo nuosprendžio įsiteisėjimo pradėti dirbti arba mokytis ir per bausmės atidėjimo laiką nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Tai padaryta neatsitiktinai: Garis nusikalto neišnykus ankstesniam teistumui, o antrąjį savo teistumą užsidirbo neteisėtai disponavęs narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Gariui Krūminui du kartus buvo skirta laisvės apribojimo bausmė, o paskui už viešosios tvarkos pažeidimą – 50 parų arešto bausmė. Iš pradžių jos vykdymas buvo atidėtas pusmečiui, bet paskui atidėjimas panaikintas. Areštą nuteistasis atliko 2021 metų pradžioje.

Nuo Gario Krūmino nukentėjo ne tik elektrinių paspirtukų, bet ir dviračių bei įvairių mechaninių prietaisų naudotojai. Vagystes jis įvykdė šių metų pavasarį.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad pirmąjį elektrinį paspirtuką, kieme stovėjusį „Ducati Scrambler“, kainuojantį 549 Eur, Garis Krūminas pagrobė kovo 10-osios vakarą.

Kovo 23 dienos vakarą, tiksliai nenustatytu metu, vyras įsibrovė pro neužrakintas duris į kieme esantį garažą ir iš ten pagrobė elektrinį paspirtuką „Xiomi Mi Electric Scooter Pro 2“, kainuojantį 499 Eur.

Kovo 26-osios popietę Širvintose, prie VK „Veivera“ parduotuvės Vilniaus g. 97 jis pavogė 500 Eur įvertintą elektrinį paspirtuką „Denver“. Jį nukentėjusysis paliko prie parduotuvės durų, nebuvo prirakinęs.

Tris vagystes širvintiškis įvykdė ir balandį: to mėnesio 7 dieną, apie 18.30 val. Garis pagrobė prie Širvintų meno mokyklos pastato įėjimo durų stovėjusį elektrinį paspirtuką „Xiomi Mi Electric Scooter 1S“, kainuojantį 300 Eur.

Balandžio 16-ąją, 11.19 val., pagrobė prie Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro pastato įėjimo durų stovėjusį elektrinį paspirtuką „Xiomi Mi Essential Lite Black“, kainuojantį 269 Eur.

Balandžio 24-27 dienomis Garis Krūminas, sulaužęs durų pakabinamąją spyną, įsibrovė į sodų sklype esančio namelio sandėliuką ir iš ten pagrobė nukentėjusiajai priklausančius daiktus: benzininį trimerį „Stihl FS 56“, šalmą „Stihl“ (su veido apsauga) ir trimerio diržą, tuo padarydamas 100 Eur turtinę žalą.

Balandžio 29 – gegužės 2 dienomis įsibrovęs pro neužrakintas duris į kito asmens sandėliuką, jis pagrobė benzininį pjūklą „Stihl MS 271“, kainuojantį 800 Eur.

Gegužės 5 dieną Garis Krūminas pasidarbavo Vilniuje. Vidurdienį apsilankęs prie prekybos centro „CUP“, jis pavogė prie durų stovėjusį dviratį „Merida“ su ant dviračio pritvirtintu dviračio spidometru ir gertuvės laikikliu su gertuve. Taip buvo padaryta 580 Eur turtinė žala.

Tyrimo metu pavyko nustatyti, jog pavogtas dviratis tą pačią dieną buvo parduotas lombarde nenustatytam asmeniui.

Pavogtus paspirtukus Garis Krūminas irgi užstatė ar pardavė lombarduose. Kovo 10 dieną pavogtą paspirtuką Garis Krūminas pridavė viename lombardų, bet jį po kelių dienų atsiėmė. Tiriant šį įvykį vadybininkas sakė, kad Garis dažnai lombarduose užstato daiktus. Jam Garis prasitarė, kad viename lombarde prie Laisvės prospekto yra įkeitęs paspirtuką „Ducati Scrambler City Cross“ ir siūlė jį perpirkti brangiau. Tai retesnio modelio paspirtukas, todėl vadybininkas jį ir įsiminė. Vadybininkui sutikus, abu nuėjo į tą lombardą, kur vadybininkas davė 250 Eur išpirkti daiktą. Garis pažadėjo užsukti ir pasirašyti dokumentus, bet nepasirodė ir paspirtuko neišpirko.

Kovo 23 dienos vėlų vakarą pavogtas „Xiaomi“ buvo įkeistas už 70 Eur ir surastas dar neparduotas. Kovo 26-osios vakarą kitame lombarde buvo įkeistas paspirtukas „Denver“, kuris turėjo būti saugomas iki balandžio 2-osios ir rastas neparduotas.

Lombarde buvo įkeistas ir benzininis pjūklas, už kurį Gariui sumokėta 150 Eur. Vagis skiedė, kad pjūklas jo, bet pjūklo dokumentų neturėjo. Garis pasiteisino, kad „sudegė jo namai, jam reikia pinigų“. Gegužės 3-iąją pasirodęs lombarde, Garis dar paprašė 6 Eur, tada jis pjūklą paliksiąs pardavimui. Lombarde jam buvo primokėti 6 Eur. Po dviejų dienų pjūklas buvo parduotas.

Anot teisiamojo, grąžintas ir benzininis pjūklas, atsiskaityta su trimerio ir kitų pavogtų daiktų savininke. Anksčiau dėl pastarosios vagystės neprisipažino, nes buvo gėda prieš kaimynę.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 19 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top