Neblaivaus vairuotojo automobilis nuvažiavo į griovį

Sausio 17-23 d. įvykių suvestinė, parengta pagal gautą pirminę informaciją apie įvykius

Per savaitę Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariate buvo pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai, iš jų net 3 mirties priežasčiai nustatyti.

Sausio 22 d. užregistruotas tarnybinis pranešimas, kad Širvintose 1976 m. gim. miesto gyventojas, neturėdamas teisės vairuoti transporto priemones ir būdamas neblaivus, kai mažesniu iš dviejų pūtimų nustatytas 1,79 prom. neblaivumas, vairavo automobilį FORD TRANSIT. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Iš Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešimo aiškėja, kad tai nebuvo atsitiktinio patikrinimo keliuose rezultatas. Įvykio būta išvakarėse, sausio 21 dieną: apie 13.50 val. Kalnalaukio g. automobilis FORD TRANSIT nuvažiavo nuo kelio į griovį.

Tądien ir kelios dienos prieš tai, sausio 19-ąją, Širvintų rajono keliuose Policijos komisariato pareigūnai vykdė tikslinę policinę – prevencinę priemonę, skirtą transporto priemonių vairuotojų blaivumo (apsvaigimo nuo alkoholio ir (ar) psichotropinių medžiagų) kontrolei, siekiant prisidėti prie vairuotojų sąmoningumo didinimo. Priemonių metu buvo patikrinti 245 transporto priemonių vairuotojai. Patikrinimų metu nustatyti 4 pažeidimai – vienas vairuotojas vairavo automobilį neturėdamas teisės jo vairuoti, taip pat nepateikė jokio asmens dokumento, jam buvo surašyti administracinių nusižengimų protokolai. Du vairuotojai nepateikė jokio asmens dokumento, jiems buvo surašyti administracinių nusižengimų protokolai, dėl ko numatyta 10-12 Eur bauda. Vienam vairuotojui nustatytas 1,28 prom. neblaivumas, buvo surašytas administracinių nusižengimų protokolas. Administracinių nusižengimų kodeksas už tai numato 800-1100 Eur baudą.

Kaip informuoja Lietuvos kelių policijos tarnyba, šį mėnesį dar vyks panaši prevencinė priemonė: sausio 26-28 dienomis vykdoma pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų kontrolė – matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas tamsiuoju paros laiku.

Parengta pagal policijos pranešimus

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top