Mažamečio kelionė automobiliu baigėsi ties Juodiškių parduotuvės siena

Gegužės 22-25 dienos

Policija užregistravo 9 įvykius, iš jų 4 – eismo. Į Komisariatą išblaivėti pristatyti 7 asmenys. Motiejūnų kaime neblaivi šlitinėjo vietos gyventoja Violeta Ragauskienė, Širvintų miesto Kalnalaukio gatvės 27-ojo namo laiptinėje – to namo gyventojas Vladislovas Bžeskis, Kabaldos kaimo Rožių gatvėje – tenykštis gyventojas Nerijus Kvainickas, o Policijos komisariate – Širvintų miesto Vilniaus gatvės gyventojas Laimutis Sviklas. Išblaivėti pristatyta ir Drublionių kaimo gyventoja Vanda Bareikienė, kuri neblaivi kėsinosi iš parduotuvės „Norfa“ išsinešti prekių, už jas nesumokėjusi 74 litų 95 centų. Dėl šio įvykio policija gavo prekybininkų atstovo pareiškimą.

Komisariate išblaivėjo ir du vairuotojai. Širvintų kaimo gyventojas Lionginas Mikutavičius gegužės 25 dieną, 14.40 val., Musninkuose neblaivus vairavo automobilį BMW 320. Išvažiuodamas iš automobilių stovėjimo aikštelės jis nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio 2004 metų laidos automobilio „Toyota Corolla“, vairuojamo vilniečio Valdo Kaminsko. Po susidūrimo su vilniečio automobiliu, širvintiškis iš eismo įvykio vietos pasišalino.

Į eismo įvykį pateko ir Komisariate išblaivėjęs vilnietis Kęstutis Paliukas. Gegužės 25-ąją, 16.48 val., kelio Zibalai-Beivydžiai 6-ajame kilometre į pakelės griovį nuvažiavo šio neblaivaus sostinės gyventojo vairuojamas automobilis „Citroen Jumper“.

Kitų dviejų eismo įvykių dalyviai buvo blaivūs. Tačiau vienas tų įvykių vis dėlto yra išskirtinis – nedažnai prie vairo sėda … mažametis. Būtent taip gegužės 23-iąją nutiko Juodiškiuose, kai 14 val. vietos gyventoja Stasė Markevičienė prie parduotuvės paliko automobilį „Peugeot 205“ ir nepasirūpino, kad juo nepasinaudotų kiti asmenys. Išėjo taip, kad 1985 metų laidos automobiliu pasinaudojo 2005 metais gimęs anūkas. Pradėjęs važiuoti jis atsitrenkė į VK „Veivera“ parduotuvės sieną. Žmonės nenukentėjo, apgadintas automobilis ir pastato siena.

Pagal galiojančius įstatymus, už šį Kelių eismo taisyklių pažeidimą neapdairios bobutės laukia įspėjimas arba 20-40 litų administracinė bauda. Kadangi šešiolikos metų dar neturintys eismo dalyviai yra atleidžiami nuo administracinės atsakomybės, galima pajuokauti, kad dėl savo jauno amžiaus mažametis nebus baudžiamas už tai, kad prie vairo sėdo neturėdamas vairuotojo pažymėjimo. Lietuvos Respublikos administracinių pažeididimų kodeksas numato, kad automobilio vairavimas neturint teisės vairuoti (neįgijus) baudžiamas 1000-1500 litų administracine bauda arba areštu, o perdavimas vairuoti automobilį asmeniui, neturinčiam teisės vairuoti, – 200-400 litų bauda.

Gegužės 24-ąją, 23.50 val., automagistralės 46-ajame kilometre Panevėžio rajono gyventojo Eimanto Pagirio vairuojamas automobilis „Toyota Corolla“ partrenkė į kelią išbėgusią lapę. Eismo įvykio metu buvo apgadintas automobilis.

Be eismo įvykių, Viešosios policijos patruliai šiomis dienomis įformino 15 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų.

Policijai pranešta ir apie 3 vagystes. J. U. iš Vilniaus parašė pareiškimą dėl Širvintose apvogto buto, o A. P. iš Zibalų seniūnijos – dėl pinigų ir daiktų, kurie dingo iš namų. Gegužės 24-ąją pareiškimą parašė ir Musninkų seniūnijos gyventojas G. B. – nuo jo traktoriaus nuimta ir pavogta detalių.

Komisariate taip pat užregistruotas kolektyvinis bartkuškiečių skundas dėl sutrikdytos visuomeninės rimties.

Apie vieną šiomis dienomis mieste kilusį gaisrą informuoja ugniagesiai. Gegužės 24-osios rytą buvo pranešta, kad Mindaugo gatvės 21-ojo namo laiptinėje jaučiamas dūmų kvapas, o 8-ajame bute gali būti žmogus. Panaudojus ištraukiamas kopėčias ir įlipus per 3-iajame aukšte esantį balkoną išsiaiškinta, kad bute ant dujinės viryklės svyla be priežiūros paliktas puodas. Bute rasta ir išgelbėta smalkėmis apsinuodijusi 1912 metais gimusi buto savininkė F. S., ji perduota medikams.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+