Mano namai – mano tvirtovė!

Vienas garsiausių posakių pasaulyje, kurį sužinome dar vaikystėje, yra „Mano namai – mano tvirtovė“. Šio posakio autorius buvo viduramžių anglų teisininkas Edvardas Kukas, pavartojęs jį savo komentaruose apie tuometinius britų įstatymus. Nors šis posakis reiškia, kad savo namuose tvarkausi kaip noriu, ir niekam iš pašalinių negalima kištis ar nurodinėti, kai kurie jį supranta tiesmukai. Tarp tokių – ir Jauniūnų sen. Paspėrių kaimo gyventojas Robertas Z., rugsėjo 12-osios vakarą Papiernios kaime neblaivus vairavęs automobilį „Volkswagen Golf“.

Tą rugsėjo 12-ąją pagal grafiką rajone budėję policijos patruliai apie 19.40 val. pastebėjo priešpriešiais atvažiuojantį automobilį „Volkswagen Golf“, kurį vairavo policininkams pažįstamas Robertas Z. Jau prasilenkdami, jie įtarė, kad Robertas prie vairo sėdi neblaivus. Sustabdę tarnybinį automobilį ir apsisukdami, policininkai matė, kad Robertas Z. akivaizdžiai padidino greitį, o tai dar labiau padidino įtarimus. Vingiuodamas kelyje, automobilis važiavo vairuotojo namų link. Apsisukę, policininkai automobilį pasivijo ties Roberto Z. namais. Įvažiavęs į kiemą, Robertas išlipo iš automobilio ir svirduliuodamas nubėgo į namus. Vienas policininkų pasileido paskui skuodžiantį vairuotoją ir spėjo sugriebti duris, kol Robertas Z. neužsidarė namuose ir jų nepavertė savo tvirtove. Pribėgus antram policininkui, vairuotojas, matyt, suprato, kad kova bus nelygi, ir nėrė į virtuvę. Kai policininkai užėjo vidun, vairuotojas jau buvo paėmęs skardinę alaus ir pareigūnų akivaizdoje norėjo išgerti. Tačiau vienas policininkų sugriebė Roberto Z. ranką ir, kaip tikino, vairuotojas nespėjo gurkštelėti. Puikiai suvokdamas, kas pastatyta ant kortos, vairuotojas ėmė šaukti, kad „alaus jau spėjo atsigerti“. Tada Robertui buvo pasiūlyta palaukti 15 minučių ir alkotesteriu pasitikrinti neblaivumą, kadangi jis įtariamas neblaivus vairavęs automobilį.

Pasak pareigūnų, akivaizdžiai matėsi, kad Robertas Z. yra neblaivus: nuo jo sklido alkoholio kvapas, judesiai buvo nekoordinuoti, kalbėjo jis nerišliai. Pasiūlius eiti į tarnybinį automobilį, Robertas Z. pradėjo rėkauti, stipriai gestikuliavo rankomis. Atvedus prie tarnybinio automobilio, jis buvo pasodintas į sulaikymo skyrių. Ten vairuotojas pradėjo keiktis, necenzūriniais žodžiais plūdo pareigūnus. Po 15 minučių jam daug kartų buvo siūloma pasitikrinti neblaivumą, bet Robertas Z. vengė tai daryti ir teigė, kad automobilio jis nevairavo.

Anksčiau neteistas, tik administracine tvarka per paskutinius penkerius metus 14 kartų baustas vyras iki tol nebuvo praradęs teisės vairuoti. Dabar, teismo sprendimu, prie vairo jis negalės sėsti mažiausiai dvejus su puse metų.

Suprantama, tai ne vienintelė bausmė. Teismas Robertui Z. skyrė galutinę 40 MGL (2000 Eur) dydžio baudą, kurią leido sumokėti per dvejus metus, ir konfiskavo automobilį „Volkswagen Golf“.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 22 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+