Lauryniškiečiai rašys ant šono, kad tai – arklys

Gal taip tie šauliai, nesvarbu - ar jie legalūs medžiotojai, ar brakonieriai, supras, kad taikosi ne į briedį...

Gal taip tie šauliai, nesvarbu - ar jie legalūs medžiotojai, ar brakonieriai, supras, kad taikosi ne į briedį...

Praėjusiame numeryje rašėme, kad spalio 14-osios ryte Jauniūnų seniūnijoje, laukuose prie Lauryniškių kaimo, vietos gyventoja rado sužalotą savo arklį – jam padaryta žaizda pilve.

Širvintų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Erikas Ščajevas patvirtino, kad, pareigūnų įsitikinimu, arklys buvo peršautas. Deja, trečiadienį dar nebuvo galima pasakyti, iš kokio ginklo šauta. Kadangi nėra žaizdos, kurią padaro išlekianti kulka, manyta, kad ji atsitrenkė į šonkaulį ir liko įstrigusi gyvulio kūne. Būtent tokios nuomonės buvo gyvulį apžiūrėjęs veterinaras. Jis arklio savininkams sakė, kad gyvulys išgyvens, jei kulka pateks į riebalinį sluoksnį. Priešingu atveju, arklį tektų papjauti.

Anot Eriko Ščajevo, viena šio įvykio versijų galėtų būti ta, kad arklį sužalojo brakonieriai.

– Gal sutemus gerai neįžiūrėjo, gal per naktinio matymo prietaisą blogai pamatė, bet šovė. Kai pamatė, kad arklys, – nuvažiavo, – spėjo pareigūnas.

Jis nepaneigė galimybės, kad arklį galėjo peršauti ir šernų tykoti išsiruošę medžiotojai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Pagal Baudžiamąjį kodeksą tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, arba kankino gyvūną, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų.

Lauryniškių kaimo gyventojas Stanislav’as Lipski’s linksta prie versijos, kad dėl jo arklio sužalojimo yra kalti ne brakonieriai, o medžiotojai.

– Kokie brakonieriai, jei mūsų kraštuose tokių niekas nėra regėjęs? – sakė arklio savininkas. Jis pridūrė, kad iš žmonių girdėjo, jog tą vakarą Lauryniškėse turėjo medžioti keli Alionių medžiotojų būrelio medžiotojai. – Yra, kas juos matė prie Šiaulių kaimo parduotuvės. Tie du vietiniai dar prasitarė, kur važiuoja. Su jais buvo ir du vietiniams nepažįstami medžiotojai.

Stanislav’as sakė, kad dėl tokio žmonių neatsakingumo šeima patyrė didelį moralinį ir materialinį smūgį:

– Tą kumeliuką užsiauginome patys, jį atsivedė mūsų laikyta kumelė. Jam dabar keturiolika metų, galima sakyti, – pats tas amžius, kai arklys tinka darbui. Bet ne tai svarbiausia. Jis mums buvo kaip šeimos narys. Ir štai…

Lauryniškių kaimo gyventojas sako, kad arklys greičiausiai buvo sužalotas šeštadienio vakarą, nes tuo metu žmona ir netoliese gyvenantis kaimynas girdėjo tris šūvius. Jei pasitvirtintų, kad arklį sužeidė ir likimo valiai paliko būtent medžiotojai, ši istorija nuskambėtų labai negražiai. Vyras įtaria, kad čia neapsieita be medžioklės taisyklių pažeidimų.

– Kiek žinau, Alionių būrelio vadovas žadėjo patikrinti ir pateikti galimų kaltininkų medžioklės lapus, tačiau tuo pažadu, atrodo, viskas ir baigėsi. Jei jie būtų niekuo dėti, juk stengtųsi viską pateikti kuo greičiau, kad įrodytų, jog nėra kalti dėl šio įvykio. Toks delsimas leidžia įtarti, kad kai kas nenori atsisveikinti su medžiotojo bilietu, o tuo pačiu – ir su ginklais, taigi svarsto, kaip pasielgti, ką pasakyti…

Pasak Stanislav’o Lipski’o, sužeistas arklys jėgų neatgauna, nėra prošvaisčių, kad bus geriau. Ketvirtadienį ketinta jį papjauti.

– O ką daryti? Juk gaila, kad arklys kankinasi, nieko neėda. Veterinaras patarė duoti duonos ar batono, kad gyvulys greičiau atgautų jėgas. Padavėm duonos riekelę, tai palaikė dantyse, bet nesuėdė, – sakė arklio savininkas ir pridūrė, kad, papjovus gyvulį, bus išimta kulka, tada ir paaiškės, ar tikrai vietos medžiotojai yra niekuo dėti. Įdomu, ką sakys, jei paaiškės, kad šauta kažkurio jų.

Patirtą žalą Lauryniškių kaimo gyventojas įvertino mažiausiai 5 tūkst. litų.

Atvejis, kad rajono policijai tektų tirti gyvulio peršovimą, ko gero, pirmasis per pastaruosius keliolika metų. Tačiau neatmetama, kad tokių atvejų pasitaiko. Žinovų tikinimu, vengdami nemalonumų, medžiotojai paskuba susitarti, kol savininkas nesikreipė į policiją. Rajone sklando kelerių metų senumo istorija, kai vienas gyventojų ryte rado nušautą savo arklį, o prie žemėn įsmeigto grandinės kuolo buvo pririšta pinigų – kad žmogus nusipirktų kitą arklį. Pasak tų pačių šaltinių, panašiai yra atsilyginę ir karvės nuo briedės neatskyrę šauliai.

Stanislav’as Lipski’s sutinka, kad gyvenime pasitaiko visko, o nuo klaidų niekas neapsaugotas. Šeima jau svarsto, kuo pakeisti ištikimąjį ūkio pagalbininką.

– Žmona sakė, kad nusipirktam arkliui ant šono didelėm raidėm užrašys, jog tai – arklys. Gal taip tie šauliai, nesvarbu – ar jie legalūs medžiotojai, ar brakonieriai, supras, kad taikosi ne į briedį, – sakė Stanislav’as.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top