Jei ne policija, būtų „išbėgę“ 245 litrai naminės degtinės

„Naminukės“ fabrikėlis. Asociatyvi Vilniaus AVPK nuotr.

Už tai, kad dukros sodybą naudojo naminei degtinei gaminti, Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų baudžiamuoju įsakymu Gentautas Ž. pripažintas kaltu ir jam skirta galutinė subendrinta 120 MGL (6000 Eur) dydžio bauda. Ją sumažinus trečdaliu, nuteistasis per metus nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisinimo dienos turės sumokėti 80 MGL (4000 Eur) dydžio baudą.

Gentautas Ž. iki tol buvo teistas tris kartus. Beveik prieš tris dešimtmečius jis buvo įtartas savavaldžiavimu, 1995 metais Širvintų rajono apylinkės teismas jam skyrė dabar juokingai galinčią pasirodyti 15 Lt baudą.

Vėliau Gentauto keliai pasuko į Europą, kur jis taip pat paliko nešvarių pėdų: 2006 metų vasarį Ispanijoje jam skirta 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Gentautas Ž. Ispanijoje buvo nuteistas kaip nusikaltimo vykdytojas, keliantis grėsmę šeimoje, jam 16 mėnesių atimta teisė laikyti ir gabenti ginklus, panaikinta teisė balotiruotis per bausmės laikotarpį, 16 mėnesių uždrausta artintis arčiau nei 200 m ir bandyti susisiekti su nukentėjusiąja. Tiesa, laisvės atėmimo bausmė buvo atidėta dvejiems metams.

Grįžęs į Lietuvą, 2015 metų spalį Gentautas Ž. buvo nuteistas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Tada Širvintų rajono apylinkės teisme jam buvo skirta 1 metų 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė.

Kadangi tai senos istorijos ir su šia turi bendro tiek, kad tik charakterizuoja teisiamąjį, nusikelsime į šių metų gegužę, kai Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnai viename kaime kratos metu aptiko naminei degtinei gaminti tinkamą aparatą.

Pareigūnai nurodytų adresu važiavo išvakarėse sulaukę konkrečios informacijos, jog daržinėje-sandėlyje yra atskira patalpa, kurioje įrengta naminės degtinės darykla. Prie pateiktos informacijos buvo pridėtos tai patvirtinančios nuotraukos.

Tikrinant informaciją buvo nustatyta, kad pastatas priklauso Gentauto Ž. dukrai.

Taip pat kratos metu buvo rastos dvi talpos, o jose – 880 ir 790 litrų (iš viso – 1670 litrų) raugo, tinkamo naminei degtinei gaminti. Ekspertizės metu vienos talpos raugo tūrinė etilo alkoholio koncentracija buvo 4,5, kitos – 7,4 proc. Tai jau atitinka parduotuvėse prekiaujamo alaus stiprumą, ypač pastarasis. Įsivaizduokite, kiek būtų galima pagirdyti ištroškusiųjų su 800 litrų stipraus „bambalinio“.

Kaltinamojoje išvadoje buvo surašyta, kad taip Gentautas Ž. pasikėsino savo neteisėtai pagamintu bei neteisėtai laikomu aparatu naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti pagaminti ne mažiau kaip 245,15 litrų naminės degtinės, kurioje etilo alkoholio tūrinė koncentracija (stiprumas) yra 40 proc. Tačiau nusikaltimo Gentautas Ž. nebaigė dėl pareigūnų atliktos kratos.

Šįkart Gentautas Ž. savo kaltę pripažino. Sodyboje, kurią paveldėjo dukra, jis kartais gyvena nuo 2017 metų. Aparatą naminei degtinei gaminti jis susikonstravo šių metų vasarį. Pirmą raugą, kaip pasakojo GentautasŽ., jis užraugė apie kovo mėnesį, iš jo „išėjo“ apie 40 litrų naminės degtinės. Tą degtinę išdalijo kaip užmokestį už įvairias atsitiktines paslaugas. Prieš kelias dienas iki policijos pareigūnams randant jo sodybos ūkiniame pastate naminės degtinės gaminimo aparatą, jis užraugė naują partiją. Bet degtinė „nespėjo pasigaminti“, raugą pareigūnai rado ir sunaikino.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 18 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top