Jauniūnų seniūnijoje – likimo ironija, arba – po pirties

Scena pirtyje. Kadras iš k. f. „Likimo ironija, arba – po pirties“.

Viename iš vasario mėnesio numerių skelbėme Policijos komisariato užregistruotą pranešimą, jog vasario 11 d. apie 1.57 val. Širvintų rajone, kelio Jauniūnai-Alionys-Pajuodžiai 1,1 km, 1990 m. gim. Jauniūnų sen. Viršulių k. gyventojas vairavo automobilį AUDI A6 neblaivus, kai mažesniu iš dviejų pūtimų buvo nustatytas 1,92 prom. neblaivumas.

Vairuotojas paminėjo, kad prieš 3 valandas iki įvykio gėrė alkoholinius gėrimus. O ir nuo jo sklido stiprus alkoholio tvaikas, vairuotojas kalbėjo nerišliai, išlipęs iš automobilio svirduliavo į šonus, jo judesiai buvo nekoordinuoti.

Iškart po įvykio apklaustas Rimvydas K. neneigė vartojęs alkoholinius gėrimus, sakė važiavęs namo, tačiau daugiau nepasakojo, pasiteisino esąs neblaivus ir žadėjo paskui papasakoti daugiau. Po kelių dienų jis paaiškino, kad vasario 10 dienos vakare jį draugai pakvietė į svečius. Nuvažiavo vienas savo automobiliu, draugai iškūreno pirtį. Jie jau buvo neblaivūs. Trise kaitinosi, garaže gėrė alkoholį. Sutikite, situacija šiek tiek panaši į tą, kurią vyresnei kartai gerai žinomas kino režisierius Eldaras Riazanovas nufilmavo komedijoje „Likimo ironija, arba – po pirties“.

Rimvydo pasakojimu, kai jis atvažiavo, tai trise išgėrė dar 3 puslitrius degtinės. Draugams įmigus, nutarė parsirasti į namus, iki kurių yra apie 2,5 km. Užuot per kokį pusvalandį parėjęs be didesnių nuotykių, jis sėdo prie vairo. Kodėl taip pasielgė, negali paaiškinti. Iki tol niekuomet girtas transporto priemonių nevairavo. Kaip važiavo, kaip į griovį įvažiavo ir kurioje vietoje įvažiavo į griovį, jis jau neprisimena. Net neprisimena, kaip atvyko policijos pareigūnai, kaip pūtė į alkotesterį. Iš jam įteikto pranešimo apie įtarimą mato, kad yra „įpūtęs“ 1,92 prom. Prisiminė tik tai, kaip sėdėjo policijos tarnybiniame automobilyje ir matė, kaip tralas išveža jo automobilį.

Iki tol nenusikaltęs ir nebaustas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, jis teisme palaikė sesers prašymą dėl jo atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą su užstatu.

Kadangi šioje byloje buvo visos asmens atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės sąlygos, teismas nutarė taikyti atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės ir bylą nutraukė. Rimvydas K. perduodas pagal laidavimą seseriai, nustatant 1 metų terminą su 1000 Eur užstatu.

Teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis per pastaruosius 5 metus nebuvo baustas administracine tvarka, darbovietėje charakterizuojamas teigiamai, jam dėl anksčiau patirtos kojos traumos buvo nustatytas 55 proc. darbingumo lygis, dėl ko turi nuolat vykti pas gydytojus stebėsenai ir konsultacijoms dėl operacijos. Teismas sutiko, kad yra pagrindo manyti, jog padaryta nusikalstama veika buvo atsitiktinio pobūdžio, vienkartinė ir kaltinamasis ateityje laikysis įstatymų, daugiau nenusikals. Atsižvelgus į nurodytas aplinkybes, kaltinamajam 1 metams uždrausta naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones, šį terminą skaičiuojant nuo vasario 11 dienos.

Teismas taip pat konfiskavo 1220 Eur įvertintą Rimvydo K. automobilį, kuris buvo nusikalstamos veikos padarymo įrankis.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 28 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top