„Išmanieji senjorai“ – patrauklus taikinys internetiniams sukčiams

Afrikos princai, milijonierių vaikai našlaičiai ir kiti geradariai, svajojantys jus praturtinti? hackread.com nuotr.

Prieš dešimtmetį kompiuteriu dirbantis senjoras dar buvo retas atvejis. Tačiau įvairūs kursai, laikmečio technologijos vyresnio amžiaus žmones pavertė „išmaniais“ žmonėmis. Iš pradžių sėdę prie kompiuterių, planšečių, jie ilgainiui į rankas paėmė ir didesnius išmatavimus įgavusius telefonus, kuriuose įdiegtos tos pačios funkcijos, kaip ir kompiuteriuose.

Pirmiausia atradę socialinius tinklus, senjorai suprato, kiek patogumų teikia ir elektroninio pašto galimybė. Ši paslauga tampa būtina ar pageidautina naudojantis valdžios vartų galimybėmis, apsiperkant elektroninėse parduotuvėse, nes elektroninis paštas dažnai yra būtina sąlyga registruojantis.

Susikūrę elektroninį paštą tampame pasiekiami visiems, nes ši galimybė, skirtingai nei socialiniai tinklai, neturi galimybės gauti laiškus tik iš draugų ar patvirtintų asmenų. Tiesa, pašto serveryje yra galimybių susikurti įvairius filtrus, kurie gerokai apriboja gaunamo pašto srautą, tačiau lazda turi du galus: filtrai dažniausiai veikia ne taip tvarkingai, kaip norėtume, o ir jų nustatymas daugeliui yra dar sudėtinga procedūra.

Internetiniams sukčiams senjorai – patrauklus taikinys. Jie patiklesni. Be to, dar neturi skaudžios patirties internete, o savo pirmuosius įgūdžius ir pasiekimus linkę smarkiai pervertinti.

Sukčiai siūlosi nors tuojau pat jums pervesti šimtatūkstantinę sumą

Štai tik keli lietuviškai parašyti laiškai, kurie į pašto dėžutę atkeliavo kovo 30 – balandžio 11 dienomis. Mažiau kaip per dvi savaites.

Tų laiškų lietuviškai nerašė. Jie išversti elektroninėmis vertimo priemonėmis, su gramatikos, stiliaus klaidomis, tačiau pakankamai suprantami. Tuo pat metu laiškai buvo išsiųsti tūkstančiams, gal net šimtam tūkstančių gavėjų, net nežinant tikrųjų jų adresų. Esama pakankamai priemonių siųsti visiems gavėjams į konkrečius serverius, tamsiajame internete (Darknete) prekiaujama elektroninių paštų sąvadais.

Net jei pakištą jauką griebia vienetais, sukčiai gauna galimybę pakankamai užsidirbti.

Paskaitykite tuos laiškus tokius, kokius gavome. Gal susidarysite šiokį tokį vaizdą apie vieną pirmų sukčiavimo mechanizmo fazių.

„Iš Panelės Elizabeth Akah
Labas Brangusis
Kaip tau sekasi? Tikiuosi, kad tau viskas gerai?
Džiaugiuosi galėdamas jums parašyti su visu pasitikėjimu po svarstymo, nes iš pradžių negaliu jūsų matyti akis į akį; Prašau, man reikia jūsų pagalbos. Aš esu panelė Elizabeth Akah, vienintelė velionio pono Augustino Akah dukra iš Dramblio Kaulo Kranto. (Man 22 metai.) Prieš ankstyvą mirtį mano tėvas buvo kakavos ir aukso pirklys Abidžane Dramblio Kaulo Krante. Po verslo kelionės į Pietų Korėją derėtis dėl kakavos ir aukso verslo, kurį norėjo investuoti Pietų Korėjoje, praėjus savaitei po grįžimo iš Pietų Korėjos, susirgo ir po penkių dienų mirė privačioje ligoninėje. Tą ištikimą popietę nežinojau, kad tėvas mane paliks po to, kai anksčiau netekau mamos, kai buvau kūdikis, bet prieš tai, kai mano velionis tėvas atsisakė vaiduoklio, atrodė, kad jis žinojo, kad ketina mirti. (Tegul jo siela ilsisi visiškoje ramybėje) Jis pasikvietė mane prie savo lovos ir pasakė, kad įnešė (6.800 000 USD) šešis milijonus aštuonis šimtus tūkstančių JAV dolerių į banką čia, Dramblio Kaulo Krante.
Mano velionis tėvas pasakė, kad pinigai buvo skirti jo kakavos ir aukso verslui, kurį jis norėjo įkurti Pietų Korėjoje, pasak tėvo, jis įnešė pinigus į fiksuotą tarpinę sąskaitą, naudodamas mano, kaip artimiausio giminaičio, vardą, nurodė man ieškoti už patikimą ir patikimą verslo partnerį už viso gyvenimo investiciją užsienyje. Dabar Abidžane, Dramblio Kaulo Krante, man pavyko rasti indėlio dokumentus ir banką, kuriame yra šie pinigai. Dėl politinės problemos mano šalyje Dramblio Kaulo Krante dabar prašau jūsų pagalbos, kad padėtumėte man pervesti šiuos pinigus iš savo šalies Dramblio Kaulo Kranto į jūsų sąskaitą užsienyje, kad galėtume juos investuoti į bet kokį prasmingą ir pelningą verslą jūsų šalyje, nes tai vienintelė mano viltis gyvenime. Esu pasirengęs jums pasiūlyti 25% viso fondo, jei tik jūs padėsite man išbristi iš dabartinės keblios padėties.

Prašau jūsų pagalbos šiais būdais:
(1.) Pateikti banko sąskaitą, į kurią būtų galima pervesti šiuos pinigus.
(2.) Pasirūpinti, kad po sėkmingo šių pinigų pervedimo į jūsų sąskaitą aš atvykčiau į jūsų šalį, atvykčiau ir toliau mokytis.
(3.) Padėti investuoti šiuos pinigus į pelningą verslą, nes man tik 22 metai ir mažai išmanau apie verslą.
Jei sutinkate man padėti, atsakykite man, kad suteikčiau daugiau informacijos, taip pat nuskenuosiu savo nuotrauką ir atsiųsiu jums, kad žinotumėte, kas aš esu.
Atsakykite man, kad pateikčiau daugiau informacijos apie tai, kaip turėtume elgtis.
Ačiū ir būk palaimintas.
Pagarbiai
Eližabeth“,
– rašoma laiške, atkeliavusiame iš paskyros elizabeth.akahff@gmail.com . Tačiau laiško metaduomenys rodo, kad tikrasis šio laiško siuntėjas yra frankaboagye010@gmail.com

O štai kitame laiške, kuris gautas „iš panelės Sandrinos Omaru“, rašoma:

„Sveikinu jus,
Reiškiu tai pagarbiai ir nuolankiai, prašau pasakyti kelias šias eilutes jūsų dėmesiui, tikiuosi, kad sugaišite šiek tiek savo vertingų minučių, kad su užuojauta perskaitytumėte šį kreipimąsi. Turiu prisipažinti, kad su didelėmis viltimis, džiaugsmu ir entuziazmu rašau jums šį el. laišką, kurį žinau ir tikiu, kad jis tikrai turi būti geros sveikatos būklės.
Aš esu panelė Sandrina Omaru, velionio pono Williamso Omaru dukra. Prieš mano tėvo mirtį jis man paskambino ir pranešė, kad turi tris milijonus, šešis šimtus tūkstančių eurų. (3 600 000,00 EUR). privatus bankas čia, Abidžane, Dramblio Kaulo Krante.
Jis man pasakė, kad įnešė pinigus mano vardu, taip pat davė visus reikalingus teisinius dokumentus dėl šio indėlio banke, aš esu bakalauras ir tikrai nežinau, ką daryti. Dabar noriu sąžiningo ir Dievo bijančio partnerio užsienyje, kuriam su jo pagalba galėčiau pervesti šiuos pinigus ir po sandorio atvyksiu ir nuolat gyvensiu jūsų šalyje iki tol, kol man bus patogu grįžti namo. noras. Taip yra todėl, kad dėl nepaliaujamos politinės krizės čia, Dramblio Kaulo pakrantėje, patyriau daug nesėkmių.

Apsvarstykite tai ir susisiekite su manimi kuo greičiau. Nedelsdamas patvirtinsiu jūsų norą, atsiųsiu jums savo nuotrauką ir taip pat informuosiu daugiau apie šį reikalą.
Su pagarba,
Ponia Sandrina Omaru“

Greičiausiai pastarąjį laišką siuntė ta pati sukčių grupuotė, nes sukčiavimo mechanizmas tas pats, skiriasi tik legenda. Laiško siuntėjas nurodytas sandrina.omaru2022@gmail.com, bet tikrasis gavėjas, kuriuo turėtų nukeliauti susidomėjusios aukos atsakymas, yra joseyao0638@gmail.com .

Tariamas siuntėjas erenageorge39@gmail.com atsiuntė superviliojantį pasiūlymą, kuris jau kiek kitoks:

„Sveikinu, mano mylimoji,
Esu 59 metų moteris, serganti užsitęsusiu krūties vėžiu, pagal visas medicinines indikacijas mano būklė tikrai pablogėjo ir akivaizdu, kad, anot gydytojos, galiu negyventi ilgiau nei tris keturis mėnesius dėl spartaus augimo ir. su juo besikaupiantis skausmas. Mano vyras mirė prieš kelerius metus ir mūsų ilgi santuokos metai nebuvo palaiminti jokiu vaiku, po jo mirties paveldėjau visus jo turtus.
Ateinu pas jus pasimeldęs dėl to, esu pasirengęs paaukoti (2 500 000 USD) du milijonus penkis šimtus tūkstančių dolerių, kad padėtų vargšams, skurstantiems ir mažiau privilegijuotiems jūsų kongregacijų/visuomenės, bažnyčių, mečečių, labdaros namai ir kt. Atkreipkite dėmesį, kad šis fondas yra deponuotas banke, kuriame dirbo mano vyras. Būsiu dėkingas, jei atkreipsite dėmesį į mano prašymą propaguoti karalystės masažą, pateiksiu daugiau informacijos, kaip elgtis.

PASTABA. Nurodykite savo susidomėjimą, kad galėčiau jums atsiųsti (120 000 USD) šimtą dvidešimt tūkstančių dolerių, nes žinau, kad šiai operacijai reikės pinigų naujai sąskaitai, tam tikrų dokumentų ir mokesčių.
Dėkoju, Ponia Erena George.“

Jei bandysite atsakyti, laiškas keliaus į pašto paskyrą ne Gmail, o Hotmail serveryje. Tai du absoliučiai skirtingi pašto paslaugos teikėjai. Gmail sietinas su Google kompanija ir Android operacinė sistema, tuo tarpu Hotmail yra „Windows“ kūrėjos Microsoft kompanijos padalinys.

Šįmet rajone – keturi sukčiavimo atvejai

Šie laiškai – tai tik pirmasis sukčių žingsnis, kurį jie žengė, kad nuskriaustų jus. Kol kas viskas viliojančiai gražu. Jums siūlomi milijonai, tik pasakykite, kad jų norite. Trečiame pacituotame laiške net siūloma iš karto jums į sąskaitą pervesti 120 tūkst. dolerių. Tik štai kiti žingsniai nuspėjami: netrukus būsite informuojami, kad pagal jų šalies įstatymus gavėjas pats turi sumokėti „nedidelį mokestį“, kad taip būtų patvirtintas jūsų sąskaitos tikrumas. Gal tai bus tūkstantis, gal keli tūkstančiai, o gal vos keli šimtai dolerių. Tikintis tuojau pat gauti 120 tūkstančių, tokia prašoma suma jums atrodys niekis. Bet vos tik pervesite tą „mokestį“ į nurodytą sąskaitą (tikėtina, kokiame nors Nigerijos, Dramblio Kaulo ar Centrinės Afrikos banke), „panelė“ ar „ponia“ paprašys dar sumokėti vieną kitą nedidelį mokestį „advokatui“, „notarui“, o kai suprasite, kad čia kažkas negerai, – jus tiesiog pamirš.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 14 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top