Gal kam ir žaislas, o kai kam – priemonė pagąsdinti

Pernai rudenį policijos užregistruotų įvykių suvestinėje buvo rašoma apie tai, kad 2022 metų spalio 14 dieną užregistruotas 1999 metais gimusios moters pareiškimas apie grasinimą nužudyti.

Moteris tvirtino, kad namuose Aukštųjų Viesų kaime 1972 metais gimęs neblaivus tėvas po kilusio žodinio konflikto iš po lovos išsitraukė į pistoletą panašų daiktą, nukreipė į ją ir pasakė „nušausiu“. Vėliau tarp jų, virtuvėje vėl kilo žodinis konfliktas. Jo metu tėvas paėmė žarsteklį, užsimojo ir ketino juo trenkti dukrai per galvą sakydamas „užmušiu“. Kaip teigiama pareiškime, dukrai atėmus žarsteklį, jis nubėgo į miegamąjį, pasiėmė į pistoletą panašų daiktą ir bėgdamas link jos pasakė „nušausiu“. Taip visais atvejais buvo sudarytas pagrindą bijoti, kad jis savo grasinimą gali įvykdyti.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl grasinimo nužudyti, sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimo, o prieš Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų teisėją stojo iki tol neteistas V. Š.

Kaip ikiteisminio tyrimo metu teigė nukentėjusioji, tądien konfliktas kilo iš ryto: apie 07:30 val. neblaivus tėvas miegamajame iš po lovos išsitraukė į pistoletą panašų daiktą, nukreipė į ją ir pagrasino nušausiąs. Jai pasislėpus po antklode tėvas neiššovė. Nukentėjusioji paantrino seseriai, kad policijai ji nepranešė, nes grasinimai iš tėvo sklinda dažnai, kai jis būna neblaivus. Apie 14 val. tarp jų virtuvėje vėl įvyko žodinis konfliktas. Jo metu tėvas ne kartą pakartojo, kad su ja susidoros, kad jos laukia „du ant dviejų metrų po žeme, net ir chirurgai jai nepadės“. Tada tėvas paėmė žarsteklį, užsimojo ir ketino juo trenkti jai per galvą grasindamas, kad užmuš. Tačiau nesudavė, o žarsteklį dukra iš jo atėmė. Tuomet tėvas nubėgo į miegamąjį, vėl pasiėmė tą į pistoletą panašų daiktą ir, bėgdamas link jos, pasakė nušausiąs. Bet šūvio neišgirdo. Pabėgusi į kiemą, ji paskambino seseriai, kad ši iškviestų policiją.

Policijos pareigūnams V. Š. pasakė, kur yra tas daiktas, panašus į pistoletą. Išgirdęs, kaip dukra skambina seseriai ir supratęs, kad bus iškviesta policija, jis pistoletą su buteliuku, kuriame buvo šratukai, išnešė ir paslėpė šalia ūkinio pastato esančioje pašiūrėje po išardytu plastikiniu stalu. Tą pneumatinį pistoletą jis buvo nusipirkęs prieš kelis mėnesius.

V. Š. nurodžius, policija pašiūrėje rado pneumatinį pistoletą plastikiniu korpusu ir metaline šratukų dėtuve. Kaip paaiškėjo, tai pusiau automatinis suspaustu oru veikiantis pistoletas „Crosman C11 BB Gun“. Pats gamintojas jį parduoda po 61,99 JAV dolerius. Priklausomai nuo šaudmenų (šratukų) skaičiaus, jie gali kainuoti nuo 9,99 JAV dolerio už 1500 plieninių šratukų iki 17,99 JAV dolerio už 6000 plieninių šratukų. Suskaičiavę buteliuke rastus šaudmenis, pareigūnai nustatė, kad yra 1138 šratukai.

Patikrinus, V. Š. buvo nustatytas 2,19 prom. girtumas.

Teismo baudžiamuoju įsakymu V. Š. skirta galutinė 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, paskiriant įpareigojimus ir draudimus. V. Š. per bausmės vykdymo laikotarpį turi neatlygintinai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Jam taip pat uždrausta turėti, naudoti, įgyti, saugoti nešaunamuosius ginklus, vartoti psichiką veikiančias medžiagas, įskaitant alkoholį. Pistoletą su šaudmenimis nurodyta sunaikinti.

Aiškindamasis, kodėl taip pasielgė, V. Š. teigė, kad abu kartus konflikto priežastimi tapo ginčas „dėl buitinių dalykų“: kartu gyvenanti dukra niekuo neprisideda prie buities ir niekur nedirba. Jis norėjo, kad dukra išsikraustytų, susirastų darbą, arba užsiregistruotų Darbo biržoje. Šauti į dukrą jis neketino, tik norėjo pagąsdinti. Jam atrodo, kad tuo metu jai nieko nesakė…

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 3 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top