Brangieji, dėmesio! Rajone darbuojasi … Oskaras Šindleris!

Laimio Valinsko pasirašytoje sutartyje puikuojasi … Oskaro Šindlerio elektroninio pašto adresas.

Širvintiškė prašo atsiliepti pono Valinsko galimai apmautus likimo brolius ir seseris

Šalyje pagarsėjęs kombinatorius Laimis Valinskas kaip feniksas. Ne kartą sudegintas ir sutryptas teisėsaugos, jis vis pakyla iš pelenų. Tam, kad Lietuvą nustebintų naujais darbeliais.

Dar 2007-ųjų liepos 18-ąją „Širvintų krašte“ pasirodė publikacija „Jis išskrido, tačiau pažadėjo sugrįžti“. Joje pasakota apie UAB „Ilinora“ baldų saloną, kuris buvusioje VK „Veivera“ ūkinių prekių parduotuvėje duris atvėrė 2006-ųjų rugsėjį. Kaip vėliau paaiškėjo, garsaus aferisto ir sukčiaus neišgąsdino net Policijos komisariato kaimynystė.

Dviračio ponas Valinskas neišrado, o naudojosi gal nuo Egipto piramidžių statybos laikų sukčių naudojama metodika: paimti iš pirkėjų užstatus už sutartas prekes ir nerti į krūmus.

Užstatus sumokėję ir piramidžių statybos blokų, atsiprašau – baldų nesulaukę klientai kreipėsi į policiją, buvo iškelta baudžiamųjų bylų, tačiau ar ką ką atgavo, girdėti neteko…

2011-ųjų rudenį Širvintų rajono policijos komisariate buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl galimo sukčiavimo siūlant įsigyti baldų. Viena rajono gyventoja kaip užstatą davė kelių šimtų litų, kitas – triskart didesnį avansą. Galimus užsakymus asmenys priėmė asmenys, tarp kurių nukentėjusieji paskui atpažino ir Laimį Valinską.

Paaiškėjo ir naujas modelis – su Valinsku siejamas verslas pasinaudojo reklamos paslaugomis. Rajono gyventojai prekiautojus, siūlančius įsigyti nestandartinių visų rūšių baldų gamintojo kaina, susirasdavo perskaitę skelbimą laikraštyje. Atvykęs į namus su kolege, kurią pristatydavo kaip „dizainerę“, šis asmuo pasiūlydavo viliojančių variantų. Dėl baldų pristatymo būdavo sudaromos raštiškos sutartys, net išrašomi kvitai už sumokėtą avansą. Žodžiu, iš pradžių net nekvepėdavo sukčiavimu.

Nuo to laiko apie Laimį Valinską Širvintų rajone nieko negirdėta, bent į spaudą dėl jo niekas nesikreipė. Tik štai – šią savaitę prasivėrė redakcijos durys ir širvintiškė Gražina parodė su garsiuoju kombinatoriumi dar gegužę sudarytą statybos remonto darbų sutartį. Sutarusi atlikti 1373 Eur įvertintus buto remonto darbus, „Statybos ir remonto darbų padalinio atstovo“ Laimio Valinsko atstovaujanti UAB „Ulstero“ gavo 400 Eur avansą.

Apie vos metus ir du mėnesius veikiančią įmonę portale rekvizitai.lt jau apstu prastų atsiliepimų. Gražina redakcijai patvirtino, kas jau paminėta tuose UAB „Ulstero“ klientų atsiliepimuose. Įmonė darbų nevykdo, atstovas į telefonų skambučius arba neatsiliepia, arba „kabina makaronus“, žada grąžinti pinigus, bet to nepadaro. Ir t. t., ir pan.

  • Pasidomėjusi radau daug informacijos apie Laimį Valinską ir jo įmones. „Dirba“ visoje Lietuvoje. Manau, esu ne viena Širvintų rajone, kuri susiviliojo jo reklama. Dabar svarstau, kaip elgtis – kreiptis į policiją ar numoti ranka. Jei atsilieptų daugiau panašiai apgautų gyventojų, kartu būtų lengviau nutarti, kaip pasielgti, – sakė ponia Gražina ir nurodė savo telefoną – 8 616 06712, kuriuo ji prašo paskambinti į tokias pat istorijas patekusius žmones.

Moteris į situaciją žiūri kiek ir su ironija, o galimai prarastus 400 Eur laiko mokesčiu už žioplumą. Sutartis galimai surašyta taip, kad nelabai ką ir peši. Sakykime, jau punktas, kad įmonė užsakymą įsipareigoja atlikti per terminą, kuris gali siekti iki 26 savaičių, taigi – pusės metų, nuteikia pesimistiškai: per tiek laiko galima sužvejoti nemažai lengvatikių turint galimybę pasiteisinti, kodėl darbai neatliekami. Su Gražina gegužės 15 dieną sudaryta darbų sutartis gali būti vykdoma iki lapkričio 15-osios, ir čia būtum neteisus, jei reikalautum paspartinti. Sutartis numato kai kuriuos uždelsimus ir po šio termino.

Kiekvienam aišku, jog per tą laiką aferistų pėdos gali ataušti, kad ir pėdsekys šuo jų nebeužuos.

Kaip minėjome, Laimis Valinskas žengia koja kojon su laikmečiu. Kilus skandalams, jis greičiausiai neberemontuos butų, nedengs stogų, o imsis ko nors naujo, aktualaus rytdienai. Nenustebsime išgirdę, kad dar viena įsteigta jo firma „pagal katalogus“ montuos šilumos siurblius, nutolusias saulės elektrines, gal net vykdys rinkimines kampanijas.

Šioje istorijoje irgi yra įdomi detalė: Laimis Valinskas visuomenei pateikia užslėptas detales, galinčias įspėti apie paspęstus žabangus. Štai anuomet Visagine jo atidaryta baldų parduotuvė vadinosi „Dvylika kėdžių“. Taip verslininkas tarsi įspėjo, kad yra kombinatoriaus Ostapo Benderio pasekėjas. Sutartyse dėl statybos darbų Laimis Valinskas nurodo savo elektroninį adresą, registruotą vienoje žinomoje tokias paslaugas teikiančioje platformoje. Įdomu, kad elektroninio pašto domenas irgi įspėjantis: Oskarassindleris@. Žinia, tikrasis Oskaras Šindleris buvo vokiečių aferistas, sugalvojęs, kaip iš nacių išvilioti pinigus už įkalintų žydų darbą. Jis Krokuvos žydų gete, paskui koncentracijos stovyklose įsteigė metalo gaminių įmones ir jose įdarbino įkalintus žydus. Naciai jam pervesdavo ne tik kiekvienam žydui išlaikyti skirtus pinigus, bet ir pirkdavo įmonėje gaminamą produkciją. Ji kai kuriais atvejais net nepasiekdavo užsakovų, nes Oskaras Šindleris ne tik gudriai suplanavo šį procesą, bet ir papirko tai kontroliuoti turėjusius nacių pareigūnus ir valdininkus.

Jei Laimį Valinską imponuoja, kad Oskaras Šindleris nesibodėjo uždirbti iš myriop pasmerktų žmonių, o dėl pinigų ramia sąžine galima apgaudinėti, tai yra šlykštu. Bent jau kitaip Laimio nurodyto elektroninio pašto adreso ir nepaaiškinsi.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 14 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

1 Atsakymas į "Brangieji, dėmesio! Rajone darbuojasi … Oskaras Šindleris!"

  1. fui parašė:

    visai be sazine s diedas

Comments are closed.

scroll to top