Istorijų apie tai, kad vienu iš populiariausių sukčiavimo būdų tampa apgavystės elektroninėje prekyboje, žiniasklaida pateikia beveik kasdien. Apie tai esame rašę ir mes, pavyzdžiui, – apie vieną rajono gyventoją, kuri populiariame elektroninės prekyboje tinklalapyje vinted.lt skelbdavosi parduodanti drabužius ar aksesuarus, kelis jų pardavė, gavo pinigus, tačiau prekių pirkėjams neišsiuntė.
Pastaruoju metu daug dėmesio skiriama ir tariamiems automobilių pardavėjams. Čia sukčiavimo mechanizmas toks: užsienio elektroninės prekybos internetu portaluose nukopijuojamos paklausių markių automobilių nuotraukos bei informacija ir visa tai paskelbiama lietuviškuosiuose pardavimo portaluose. Pridedama, kad automobilis kol kas yra užsienyje, bet tuoj bus atvežtas į Lietuvą. Aišku, „parduodamas“ su daug mažesne nei Lietuvos rinkos kaina. Susigundžiusiųjų tokiu laimikiu (o jų atsiranda!) prašoma pervesti užstatą. Paskui „pardavėjas“ išgaruoja kaip kamparas.
Paprastai tokia prekyba užsiima įkalinimo vietose sėdintys aferistai, kurie naudojasi patiklių asmenų banko sąskaitomis. Į jų pinkles ne kartą yra patekę ir mūsų rajono gyventojai, kurių paprašoma paslaugos: į sąskaitas laikinai priimti kitiems asmenims skirtas įplaukas. O būna taip, kad prisijungimo kodus kam nors patikėję sąskaitų savininkai dažnai nenutuokia, kas apskritai vyksta jų sąskaitose.
Tačiau pasitaiko, kad sukčiai prašo pervesti pinigus … jiems. Nors sunku patikėti, jog būna tokių žioplų sukčių, būtent taip nutiko mūsų rajone. Teistam ir iki tol 9 kartus administracine tvarka baustam širvintiškiui Redui Š. už smulkiojo turto grobimą teismas skyrė 10 parų administracinį areštą. Pats asmuo posėdyje nedalyvavo, kadangi šiuo metu atlieka bausmę nepilnamečių pataisos namuose. Kaip esame neseniai rašę, Redas Š. ten atsidūrė 1 metams ir 2 mėnesiams po to, kai su keliais draugais sugadino 44 plastikinius kelio stulpelius ir prie Kernavės esantį kelio ženklą „Gyvenvietės pabaiga“.
Redo įgyvendintas pinigų pasisavinimo mechanizmas labai panašus į nusistovėjusį sukčiavimo modelį. Spalio 21-osios vakare jis interneto puslapyje „Autoplius“ paskelbė apie parduodamą automobilį, nors jokio automobilio neturi ir, suprantama, nėra ką parduoti. Atsiradus pirkėjui, jis nurodė, kad reikia į jo banko sąskaitą pervesti 100 eurų rankpinigių. Kai jam buvo pervesti pinigai, į žiopliausio nusikaltėlio titulą pretenduojantis širvintiškis panaikino skelbimą ir neatsakinėjo į telefono skambučius. Negi manė, kad taip liks nesusektas?