VK „Veivera“ investuoja į kaimą. Duris atvėrė nauja parduotuvė Medžiukuose

Tuštėjant gyvenvietėms užsidarinėjo ir pirkėjų pristigusios parduotuvės. Kai kurios jų buvo įsikūrusios laikmečio neatitinkančiuose pastatuose, mažos, o jų išlaikymas kainavo nemažai vargo.

Medžiukų kaimo parduotuvė kaip tik ir buvo tokia. Senas medinis pastatėlis vargiai atitiko gyventojų lūkesčius, o kaimas – nemažas. Didžiausias Jauniūnų seniūnijoje. Čia per tris šimtus gyventojų. Be to, šalia kelio į Juodę, Lauryniškes ir Barskūnus, čia nemažai pravažiuojančių į Širvintas, Maišiagalą. Logiškai galvojant, pirkėjų neturėtų stigti.

Šių metų pavasarį buvo pradėta Medžiukų kaimo parduotuvės rekonstrukcija. Širvintų rajono VK „Veivera“ direktorius Vytautas Stundžia sako, kad buvo nutarta seną pastatą nugriauti ir jo vietoje pastatyti šiuolaikišką parduotuvę.

Prabėgo septyni mėnesiai, ir Medžiukų gyventojai buvo pakviesti į atnaujintos parduotuvės atidarymą. Jau vien skaičiai daug ką pasako: bendras parduotuvės plotas išaugo tris kartus, iki 160 kv. m, tiek pat padidėjo ir prekybos salės plotas – iki 100 kv. m. Pirkėjų akims atsivėrė šviesi parduotuvė, lentynose – didelė prekių pasiūla.

Šiomis dienomis internetinė žiniasklaida papasakojo apie didmiesčiuose nepanaudotą galimybę pastatus šildyti pertekline energija, kuri išsiskiria nuo veikiančios šaldymo įrangos. Prekybininkai jau seniai suskaičiavo: šaldiklių ir šaldymo vitrinų įrangos išskiriamos šilumos visiškai pakanka patalpoms prišildyti, todėl ir Medžiukuose pasirinktas toks būdas. Tiesa, įrengti keli šildymo siurbliai Oras-Oras, bet labiau tikimasi, kad jie pravers kaip oro kondicionieriai. Esama patirtis kitose parduotuvėse tai visiškai patvirtina.

Atnaujinta, o gal – visiškai nauja Medžiukų kaimo parduotuvė daro įspūdį. Ji niekuo nenusileidžia, o gal ir lenkia daugelį panašaus profilio ir dydžio parduotuvių. Didesnę dalį prekių žmonės pasirinks savitarnos būdu. Įrengtas terminalas, tad bus galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis ir net išsigryninti pinigų. Be to, Vytautas Stundžia užsiminė, kad iš Norvegijos keliauja ir Medžiukams užsakytas taromatas, kuriame gyventojai galės priduoti depozitinę tarą.

Parduotuvės atidaryme apsilankė ir Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, merės pavaduotoja Janina Pažusienė. Merė padėkojo VK „Veivera“ ir jos vadovui Vytautui Stundžiai už investicijas į kaimą, už sąlygų kaimo žmonėms gerinimą.

Apskritai VK „Veivera“ dirba 106 darbuotojai, nemažai jų – kaimo parduotuvėse, tad kooperatyvas yra vienas didesnių darbdavių kaimo vietovėje.

Kaip informavo patys prekybininkai, 2020 metais VK „Veivera“ pardavimo pajamos sudarė 9,8 mln. eurų ir lyginant su prieš tai buvusiais metais padidėjo maždaug 1,2 mln. eurų. Kooperatyvo veikla rentabili, tad galima suprasti, kad uždirbtus pinigus VK „Veivera“ investuoja ir į tokius projektus, kaip Medžiukų kaimo parduotuvės rekonstrukcija.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.5 (4 įvert.)

7 Atsakymai į “VK „Veivera“ investuoja į kaimą. Duris atvėrė nauja parduotuvė Medžiukuose”

 1. pastebėjimas parašė:

  Opozicija pas mus labai silpna.

 2. Dainius Graužinis parašė:

  Būna visaip. Galėčiau rasti konkrečių pavyzdžių, bet tingiu ieškoti.
  Jei opozicija (turiu omenyje visas partijas) bus pasyvi kaip iki šiol, tai jų bus dar mažiau.

 3. http parašė:

  Kas bus meras, tas bus ir tarybos nariai. Negi galvojate, kad opozicionieriu bus daugiau?

 4. Dainius Graužinis parašė:

  Nesvarbu kas bus meras, svarbu kas bus likusieji 20 tarybos nariai

 5. birute parašė:

  o kam tai opozicijai temptis? nei kam, nei kur
  neabejotinai mere vel bus isrinkta mere ,rinkejai mato jos gerus darbus ir vel isrinks mere , nes ji dirba gerus darbus
  o ka opozija dirba? nieko nematau net su akiniais ka dirba

 6. Dainius Graužinis parašė:

  Anaiptol ne visais merės sprendimais žaviuosi, bet kad ji aktyviai visur dalyvauja yra neabejotinai geras politiko bruožas. Opozicijai derėtų stipriai pasitempti

 7. sirvintiete parašė:

  Mūsų rajonas vis grazeja.

Comments are closed.

scroll to top