Vieneri Motiejūnai nuo šiol vadinasi Motiejūnai II

Spalio 20 dieną Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą dėl Širvintų rajono savivaldybės Jauniūnų ir Širvintų seniūnijų gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimo tvarkymo. Šiuo nutarimu ne tik nustatytos Širvintų rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių teritorijų ribos pagal pridedamus planus, tačiau ir pakeistas Širvintų seniūnijos Motiejūnų kaimo (identifikavimo kodas 21410) pavadinimas – jis nuo šiol vadinamas Motiejūnų II kaimu.

Ilgą laiką buvo painiavos, nes Širvintų seniūnijoje buvo du Motiejūnų kaimai – pakeliui į Giedraičius ir pakeliui į Jaskaudžius. Būtent pastarasis nuo šiol bus vadinamas Motiejūnų II kaimu. Su Gavėniais besiribojančių Motiejūnų pavadinimas nesikeičia.

Beje, situacija dėl Motiejūnų numeravimo dar 2020 metais buvo aptarta Valstybinėje lietuvių kalbos komisijoje (VLKK). Pernai joje išnagrinėta apie 100 klausimų dėl vietovardžių.

Komisijai abejonių kėlė kaimų vardų numeravimas. Vienas iš paprasčiausių būdų atskirti tos pačios seniūnijos teritorijoje esančių vienavardžių gyvenamųjų vietovių pavadinimus (taip negali būti – nesaugu, nes klaidinamos pagalbos ir pašto tarnybos) yra pridėti romėniškus skaitmenis, tačiau numeruojant skaitmenys turėtų būti pridedami prie abiejų vietovių vardų – I, II, III… Kaip skelbiama, su išlygomis neprieštarauta dėl vieno tokio pavadinimo žymėjimo, tačiau būtent antrojo (su numeriu II): tai Širvintų r. sav.: Motiejūnai ir Motiejūnai II, Motiejūnų II kaimas.

Vyriausybės nutarimas dėl Motiejūnų II pavadinimo paskelbtas ir įsigaliojo spalio 27 dieną.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 5 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top