„Ūkininkų taupoje“ – Rusijos delegacija

Kredito unijoje „Ūkininkų taupa“ dažnai lankosi įvairios svečių delegacijos. Praėjusį penktadienį viešėjo delegacija iš Maskvos: Rusijos finansų ministerijos atstovas ir vartotojų kooperatyvo „Centralnij“ prezidentas Andrej’us Sidnev’as, Rusijos mikrofinansų rinkos nacionalinės partnerystės dalyvių asociacijos prezidentas – vienas iš dabar Rusijoje rengiamų Kredito unijų įstatymo projekto autorių Michail’as Mamuta, Rusijos nekomercinių organizacijų finansinės tarpusavio pagalbos nacionalinės sąjungos vykdomasis direktorius – Rostovo prie Dono kredito kooperatyvų sąjungos pirmininkas Anatolij;us Kadrov’as, Kanados atstovybės „Developement International Desjarins (DID) fondo direktorius Maskvoje Vladislav’as Krivošejev’as. Rusijos finansininkų delegaciją į Širvintas palydėjo Lietuvos centrinės kredito unijos valdybos pirmininkas Sigitas Bubnys ir finansų analitikė Nelda Jatužytė.

Tik įėjusius į „Ūkininkų taupos“ patalpas svečius maloniai nustebino Vaikų dienos centro savanorės Liudmilos Žukovskajos ir jos jaunųjų pagalbininkų „Raganų“ paroda. Antras malonus netikėtumas – „Ūkininkų taupos“ valdybos narės Danguolės Muleronkienės užaugintos kvapnios braškės. Taip beskanaudami pirmųjų kvapnių lietuviškų uogų svečiai klausėsi valdybos pirmininkės Joanos Zinkevičienės pasakojimo apie „Ūkininkų taupos“ kūrimąsi, kasdienę veiklą, tradicijas. Joana Zinkevičienė pasidžiaugė, kad „Ūkininkų taupa“ per dešimtį gyvavimo metų pelnė širvintiškių pasitikėjimą ir pagarbą, kad tradicija tapo meno parodų rengimas, ypač jaunųjų menininkų skatinimas.

– O ši diena – irgi išskirtinė,- pasidžiaugė Joana Zinkevičienė. – Sekdami Šveicarijos bankininkų pavyzdžiu, nutarėme, kad jei tėvai atidaro savo naujagimiui sąskaitą, padovanoti pirmąjį indėlį. Šiandien vienas naujagimis jau sulaukė tokios dovanos. Tegu ir nedideli pinigai, bet, manau, dovana maloni.

Svečiai apžiūrėjo jaukias „Ūkininkų taupos“ patalpas. Prisiminimui kiekvienam delegacijos nariui Joana Zinkevičienė padovanojo po knygelę ir po varpelį.

Beje, svečiai iš Rusijos sakė, jog nors KU steigimas, kaip ir Lietuvoje, Rusijoje pradėtas panašiu laiku – apie 1994-uosius metus, tačiau į priekį nepažengta. Svečiai žavėjosi ir stebėjosi, kad Lietuvoje sukurta aiški ir stabili finansinė KU sistema: yra KU įstatymas, susikūrė ir sėkmingai veikia daugybė kredito unijų. Unijose jau veikia tarptautinio lygio mokėjimo kortelės, baigiami internetinės bankininkystės įvedimo parengiamieji darbai. Sukurta ir KU priežiūros sistema, kurią vykdo Lietuvos bankas – tai užtikrina visų unijų narių indėlių saugumą. Svečiai sakė, kad Rusijoje yra nemažai didesnių ir mažesnių kredito kooperatyvų, tačiau jie dar neturi savo veiklą reglamentuoajnčio įstatymo, todėl indėlius priimti gali kas nori ir kur nori… O tai jau yra niša nesąžiningumui. Delegacijos nariai sakė, kad jų tikslas, pasisėmus patirties Lietuvoje, atkreipti Rusijos valdžios dėmesį į nepatenkinamą kredito kooperatyvų padėtį Rusijoje ir spręsti jų problemas.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "„Ūkininkų taupoje“ – Rusijos delegacija"

  1. Crimson parašė:

    karolis Spalis 19 d, 2009viska gadina ttuolas propagandinis vienpusiskumas, pries kuri nublanksta teisingos mintys, tas tipiskas jeigu, manai, kad rusijso imeprialistine politika yra mazu maziausiai lygintina su JAV tai tu aju penktoji kolona ir aisku butian i viska suplakti neomarksistus, kurie idomu cia is vakaru paminetuju asmenu su Rusija flirtuoja, man kazkaip kaip tik visokie Berluskoni i galva pirmiausiai sauna Del gruzijos irgi pavyzdys toks svelniai sakant per kategoriskas, matyt, JTO neomarksistai irgi, kad tokais savo isavdas paskelbe bet siaip daugelis minciu yra teisingi, tik kad nereitku taip jau va jei bando imeprinius motyvus prastumti, del savo nesusisekusio vystimosi. o va europa stipriu geopolitiniu centr nori tapti, del savo igymto svelnumo kaimynu atzvilgiu

Comments are closed.

scroll to top
+