Trąšų bendrovės skaičiuoja didžiausius pelnus, o Vyriausybė „rūpinasi“ žemdirbiais

Kėdainių fosforo trąšų bendrovė „Lifosa“ toliau skaičiuoja pardavimo rekordus. Liepą bendrovės pardavimas sudarė 202 milijonus litų, o pagrindinės produkcijos diamonio fosfato buvo parduota 73,7 tūkstančio tonų už 176 milijonus litų.

Pernai šį mėnesį pardavimas sudarė tik 129,7 milijono litų, o diamonio fosfato parduota 116,4 tūkstančio tonų už 118,7 milijono litų.

Šiemet iki rugpjūčio pirmosios įmonės apyvarta kirto milijardinę ribą – pasiekė 1,1 milijardo litų, o pernai ji sudarė 465,6 milijono litų.

Šiemet 491,6 tūkstančio tonų diamonio fosfato parduota už 952,6 milijono litų, o pernai 460,5 tūkstančio tonų – tik už 398,5 milijono litų. Iš to darytina išvada, kad fosforo trąšos pabrango vidutiniškai beveik tris kartus. Nepaisant kainų didėjimo, pasaulio rinkoje trąšų poreikis auga.

„Lifosa“ per pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 265,8 milijono litų grynojo pelno – penkis kartus daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai (49,2 mln. litų), o trąšų gamyba juk padidėjo labai nežymiai. Lietuvos ūkininkai nebegali sudurti galo su galu ir nėra kam jų apginti nei nuo kuro perpardavinėtojų, nei nuo trąšų gamintojų, nei nuo pieno ar mėsos perdirbėjų diktato. Valdžia prieš Seimo rinkimus sako suprantanti žemdirbių sunkią padėtį, bet tik skėsčioja rankomis. Juk tą pačią „Lifosą“ socialdemokratų, valstiečių liaudininkų Vyriausybė pardavė Rusijos koncernui „MCC Eurochem“ tik už 24 milijonus litų, mokėjimą atidedant ketveriems metams, nors žaliavų ir trąšų tuo metu sandėliuose buvo už 36 milijonus litų. Saliamoniškas sprendimas! Tikras „rūpinimasis“ žemdirbiais. O galėjo bent tas trąšas ūkininkams pusvelčiui parduoti arba išdalyti kaip labdarą. Deja, prieš rinkimus liko tik paankstinti išmokų už parduotą pieną mokėjimą. Kokie „turtingi“ taps Lietuvos kaimo gyventojai, gavę po 200-300 litų per metus. O gal kuris nors ir „užkibs“, balsuos už tuos pačius?

Steponas Liktoravičius

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+