Šv. Antanas jau pakvietė šienpjovius į lankas

Nuo senų senovės lietuviai sakydavo, kad Šv. Antanas sėtuvę pakabina, griežlė jau rėkia, kad reikia eiti šienauti. Ir išeidavo vyrai į laukus saulei tekant, kad suskambėdavo ir sužvangėdavo plakami dalgiai, o pievose vienas po kito guldavo pradalgiai.

Šiais metais viskas susijaukė. Ilgai užsitęsęs šaltokas pavasaris nieko gero nežadėjo. Kasnakt laukus nuvirina šalnos, drėgmės mažoka, vešlumo stoka, šiluma pasidžiaugti irgi nelabai pavyksta, todėl su šienapjūte neskubama. Važiuojant rajono keliais, masinės šienapjūtės žymių ir baltuojančių šienainio „rulonų“ laukuose dar nematyti. Gal žmonės galvijų nebelaiko, o gal laukia geresnių orų?

Nors Šv. Antanas jau į duris beldžiasi, bet šienpjoviai į lankas lyg ir neskuba. Net respublikinė žiniasklaida reportažų iš šienapjūtės vietų nerengia. Nuogąstauti dėl to nereikėtų, nes birželio 4-ąją pirmąsias pradalges teko matyti Naujapilio kaime, birželio 5-ąją – Juodiškiuose, o birželio 6-ąją – Limonyse. Kaimo ūkininkai Ramūnas ir Dominykas Kisieliai pasikeisdami per porą valandų suguldė daugiau nei 10 hektarų pievų. Galima drąsiai tvirtinti, kad Šv. Antanas jau pakvietė šienpjovius į lankas. Tikėtina, kad prognozuojami šilti orai leis įsibėgėti šienapjūtei ir laukuose suboluos šienainio „rulonai“.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 2 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (5 įvert.)
scroll to top