Spalio 29-ąją įvedamas žiemos laikas

Kad jau gilus ruduo, kasmet primena paskutinį spalio savaitgalį vykdomas laiko apsukimas valandą atgal. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį vėl bus įvestas žiemos laikas. Oficialiai tai bus padaryta spalio 29-ąją, 4 val. nakties.

Kadangi kai kurios šalys laikrodžių nesukinėja, dėl to neįmanoma visada tvirtai pasakyti, kur ir koks dabar laikas kitose šalyse, net ir žinant, kiek laiko juostų skiria Lietuvą ir jas.

Jei skaitysite šį naujausią laikraštį dar iki žiemos laiko įvedimo, pavyzdžiui, 12 val., tai Rytuose esančioje Azerbaidžano sostinėje Baku laikrodžiai rodys 13 val., Novosibirske (Rusija) – 15 val., Alma Atoje (Kazachstanas) – 16 val., Pekine – 17 val., Tokijuje (Japonija) – 18 val., Melburne (Australija) – 20 val., Ouklende (N. Zelandija) – 22 val., Honolulu (Havajai, JAV) – 23 val. Jei galėtume akimirksniu persikelti kažkur į vakarus, grįžtume į praeitį, nes tuo metu Madride (Ispanija) dar būtų tik 11 val, Dubline (Airija) – 10 val., Azorų salose (Portugalija) – 9 val., Buenos Airėse (Argentina) – 6 val., Niujorke (JAV) – 5 val., Solt Leik Sityje (JAV) – 4 val., Kalgaryje (Kanada) – 3 val., San Franciske (JAV) – 2 val.

Sekmadienį taip bus ne visur, nes sezoniškai laikrodį sukioja tik Šiaurės pusrutulio šalys Vakarų Europoje ir Šiaurės Amerikoje, taip pat ir vienintelis Egiptas Afrikoje. Laikrodį sezoniškai sukioja ir Izraelis su Libanu, taip pat didesnė pietų pusrutulyje esančios Čilės dalis, Paragvajus, N. Zelandija ir dalis Australijos.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 27 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top