Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės kreipimasis

Mieli širvintiškiai, išgyvename labai sudėtingą laikotarpį.

Kasdien bendraudama su Jumis, suprantu ir jaučiu tą nerimą, jaudulį, nuogąstavimus, kylančius dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje.

Solidarumas, palaikymas, pagalba žmonėms, kurie jau atvyko ir dar atvyks į Lietuvą, prisidėjimas prie paramos Ukrainai visais įmanomais būdais – tai, ką galime padaryti ir darome. Ar tai būtų šalies institucija, įstaiga, įmonė, nevyriausybinė organizacija, pavienės šeimos, žmonės. Visa tai labai svarbu ir karą išgyvenantiems ukrainiečiams, ir lietuviams.

Taip, karas Ukrainoje ir Lietuvos situacijos lyginimas, kalbos „kas būtų jeigu būtų“ dabar – pagrindinė tema visoje žiniasklaidoje, televizijoje, radijuje. Tai įtraukia ir užvaldo. Suprantama, kad žvėris, įvarytas į kampą, yra neprognozuojamas ir gali imtis bet ko.

Tačiau nepaisant visų neramumų, ŠIANDIEN KARO LIETUVOJE NĖRA. Gyvenimas tęsiasi. O kiekvieno iš mūsų rimtis, kasdien atliekami darbai bei pareigos Lietuvai šioje situacijoje yra dar svarbesni.

Siūlau laikytis tos nuostatos, kad Dievas saugo tuos, kurie patys saugosi. Todėl tikrai labai svarbu, kad nekeldami panikos, nesigąsdindami patys bei negąsdindami kitų, ypač senyvo amžiaus artimųjų, vaikų, atliktume tam tikrus „namų darbus“, pasikalbėtume, apsitartume, ką galime padaryti dabar ir ką galėtume padaryti ištikus nelaimei. Akcentuoju – ne laukiant blogiausio, bet išliekant ramiems.

Sutvarkytos ir atlaisvintos Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos rūsio patalpos.
Sutvarkytas Gelvonų seniūnijos rūsys.
Atkreipkite dėmesį į viešųjų pastatų duris, pažymėtas civilinės saugos ženklais.

Kaip rekomenduoja Vidaus reikalų ministerija, tiek įstaigose bei įmonėse, tiek namų ūkiuose reikia apsižiūrėti, ar tikrai turite pirmosios medicinos pagalbos vaistinėles, būtiniausių vaistų, pasirūpinti vandens atsargomis, kad turėtumėte ir greitai paruošiamo, negendančio maisto, žibintuvėlį, degtukų bei žvakių. Peržiūrėkite ir pasidarykite kopijas svarbiausių asmens dokumentų, turėkite bent kiek grynųjų pinigų. Pasikalbėkite su artimaisiais, kaip susisiektumėte vieni su kitais, jei nutrūktų ryšys, koks būtų Jūsų šeimos planas, jei įvyktų nelaimė.

Tai yra paprasti patarimai, kurie leis jaustis saugiau.

Mes irgi tikrai nesėdime rankų sudėję. Savivaldybė atliko daugybę pasiruošimo darbų. Visos seniūnijos, ugdymo, kultūros įstaigos, ligoninė bei poliklinika susitvarkė patalpas, rūsius. Nupirkome ir visoms įstaigoms, turinčioms kolektyvinės apsaugos statinio patalpas, perdavėme geriamojo vandens atsargų, sukomplektuotos pirmosios pagalbos vaistinėlės, parūpinome kuro atsargų.

Sudarome galimybę ir daugiabučių gyventojams apsitvarkyti rūsius po jų gyvenamaisiais namais, atlaisvinti praėjimus, išmesti nereikalingus daiktus. Išėję pasivaikščioti mieste ar seniūnijoje, atkreipkite dėmesį, kad dalis viešųjų pastatų ant durų turi civilinės saugos ženkliukus (kolektyvinės apsaugos statinys), t.y. pažymėtos vietos, kuriuose yra paruošti ir sutvarkyti rūsiai.

Dar kartą noriu pabrėžti, kad visus šiuos „namų darbus“ atliktume be panikos. Taip, yra rekomendacijos, kurių turime laikytis, su viltimi, kad viso to neprireiks.

Visada su Jumis.

Širvintų r. savivaldybės merė
Živilė Pinskuvienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
2.6 (5 įvert.)

3 Atsakymai į “Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės kreipimasis”

  1. Anonimas parašė:

    šaunuole musu mere labai gerai tavrkosi ir viska organizuoja labai gerai, valio valio, balsuosime visi

  2. Anonimas parašė:

    opozicija irgi

  3. Meras parašė:

    Karo atveju visus politikus į priešakines linijas, galės rodyt pavyzdį piliečiams, o to tiktai susidės šmutkes savo ir į Maljorką

Comments are closed.

scroll to top