Širvintose ruošiamasi „mušti“ sviestą, kokio Europos Sąjungoje dar negamina niekas

Prieš savaitę vykusiuose priešrinkiminiuose debatuose Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė pagarsino, kad šiuo metu Širvintų rajone yra įregistruota 441 įmonė, o 113 iš jų, taigi – ketvirtadalis, įsikūrė per pastaruosius metus.

Šiuo metu rajone veikia dvi įmonės, per metus generuojančios 50 mln. eurų ir didesnę apyvartą. Galbūt kada nors tokia taps ir šios savaitės pradžioje oficialiai atidaryta senoji Širvintų pieninė, kurią įsigijo Šakių rajone įregistruota Grinaičių žemės ūkio bendrovė. Tai sparčiai besivystantis ir sėkmingai dirbantis pienininkystės bei augalininkystės ūkis, dar 2015 metais pelniusi „Gazelės“ apdovanojimą. Metais anksčiau bendrovė buvo pripažinta didžiausia pieno pardavėja ir pelnė „Pienės“ nominaciją. Jau tuomet bendrovėje buvo laikoma 550 melžiamų karvių ir tiek pat prieauglio. Primilžiai iš karvės siekė 60 litrų per parą, todėl jos buvo melžiamos tris kartus.

Planuojama, kad Širvintose gaminama pieno produkcija pasieks ne tik šalies, bet ir užsienio vartotoją, o po 14 metų prastovos pradėjęs vėl veikti gamybinis objektas yra pavyzdys, kad investuoti gali ir vidaus verslas. Rekonstruojant pieninę pritrauktos europinės lėšos, sumontuota nauja ir moderni įranga, atvežta iš Italijos.

Pirmadienį atnaujintos Širvintų pieninės atidaryme kalbėjęs verslininkas Vytas Januškevičius prasitarė, kad produkcijos perdirbimo verslas yra pirmasis bandymas jo versle, todėl mokytis iš patirties ir klaidų negalėjo. Vis dėlto sėkminga verslininko veikla kitose srityse, ypač bendradarbiavimas su partneriais užsienyje jį nuteikia optimistiškai. Į įmonės atidarymą atsivežęs visą šeimą, Vytas Januškevičius sakė tikįs, kad Širvintų pieninė sėkmingai veiks ilgai, o šį verslą perims vienas iš jo trijų vaikų, galbūt ir mažoji dukra.

Sumontavus itališką įrangą, Širvintose jau gaminama grietinėlė, kuri keliaus į Vokietiją, o po kiek laiko planuojama ir sviesto gamyba. Pasitelkęs ilgametį Širvintų pienininką Gediminą Lingį, Vytas Januškevičius išdavė paslaptį, kad būtent Širvintose bus pradėtas gaminti sviestas, koks Europos Sąjungoje dar nėra gaminamas. Jo gamybos receptūrą verslininkas atsivežė iš partnerių Ukrainoje. Mamos sumušto naminio sviesto skonį primenančio produkto gamyba gerokai skiriasi nuo įprastos, o technologijos gali padėti išgauti ir sodresnius jo skonius, pavyzdžiui, riešutų prieskonį.

Kad žodžiai nėra tušti, susirinkusieji tapo pirmaisiais jo degustatoriais Lietuvoje. Tiesa, kol kas dar pagaminto Ukrainoje.

Įmonės atidaryme dalyvavusi Italijos ambasados Lietuvoje atstovė Katerina pasidžiaugė, kad plečiasi Lietuvos ir Italijos ekonominiai ryšiai, o įrangos gamybininkų atstovai neslėpė turintys vilčių per Širvintas įeiti į Lietuvos pieno perdirbimo rinką.

Kol kas Širvintų pieninėje dirbs apie 12 darbuotojų, pradėjus sviesto gamybą turėtų prisidėti dar 8-10.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 3 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.5 (2 įvert.)

1 Atsakymas į "Širvintose ruošiamasi „mušti“ sviestą, kokio Europos Sąjungoje dar negamina niekas"

  1. Anonimas parašė:

    Labai ,labai puiku .Žmonės turės darbo .Lėksim į Širvintas užsipirkti sviesto .pieno grietinėlės .Tik džiaugtis reikia ,jog atsiranda veiklių ,jaunų ,protingų verslininkų ,kurie savo miestelį reklamuos ne Tik Toke ,o produkcija

Comments are closed.

scroll to top