Savivaldybėje jau nėra nė 15 tūkst. gyventojų

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šių metų pradžioje šalyje gyveno 1085 žmonėmis daugiau nei prieš metus. Tiesa, šie skaičiai preliminarūs, t. y. išankstiniai, tačiau teikiantys vilties. Gyventojų Lietuvoje padaugėjo, o ne priešingai, pirmą kartą per tris dešimtmečius. Nuo 1992 metų, kai buvo registruoti net 3,706 mln. gyventojų, nuolatinių gyventojų kasmet mažėdavo. Per šį laiką Lietuva prarado 911 tūkst. gyventojų. Įdomumo dėlei, net 74 pasaulio valstybės šiuo metu turi mažiau nuolatinių gyventojų, nei mūsų šalis jų prarado per tris dešimtmečius.

Oficialios statistikos portalo duomenimis, 2021 metų sausio 1 dieną mūsų šalyje gyveno 2 mln. 795 tūkst. 175 nuolatiniai gyventojai. Nuolatinių gyventojų skaičiaus pokyčiui pernai įtakos turėjo teigiama neto tarptautinė migracija (20 tūkst. daugiau žmonių imigravo negu emigravo) ir neigiama natūrali gyventojų kaita (18,9 tūkst. daugiau žmonių mirė negu gimė kūdikių).

Pagal išankstinius duomenis, metų pradžioje Širvintų rajone gyventojų skaičius pirmąkart nusirito žemiau 15 tūkst. atžymos, nors jau pernai fiksuotas vidutinis metinis 15 tūkst. gyventojų nesiekiantis skaičius (14 998). 2021 metų sausio 1 dieną mūsų savivaldybėje gyveno 14 907 gyventojai, iš jų 5444 – mieste, 9463 – kaime. Per metus netekome 165 gyventojų, o per pastaruosius ketverius metus jų skaičius sumažėjo 663, o nuo 1996 metų, kai turėjome 21 125 gyventojus, jų skaičius sumažėjo net 6218. Tai daugiau, nei šiuo metu gyvena Širvintose.

Paskutiniai demografiniai duomenys nepakeitė Širvintų rajono savivaldybės vietos šalies kontekste. Tarp 60 savivaldybių pagal gyventojų skaičių esame 53-ioje vietoje ir lenkiame Zarasų (14 635), Ignalinos (14 125), Kazlų Rūdos (11 137), Kalvarijų (9952), Pagėgių (7123), Birštono (4035) ir Neringos (4035) savivaldybes.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 5 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

8 Atsakymai į “Savivaldybėje jau nėra nė 15 tūkst. gyventojų”

 1. Etatiniams parašė:

  Bent į temą komentuokit ponai atidirbinėjantys

 2. mn parašė:

  Dziaugiuosi, kad balsavau uz Pinskuviene. Tai yra pavyzdys visai Lietuvai, kaip reikia dirbti novatoriskai. Mere sulaukia tukstanciu palaikymo balsų is visos Lietuvos. O jeigu visa Lietuva būtų tokia atsakinga? Būtų gera gyventi. O dabar kas? Vien puolimas ir nešvarumų pilstymas ant Pinskuvienės. Tai nera gerai. I tokiais dalykai uzsiima save laikančios sviesuliais personos.Geda.

 3. Gabrielius parašė:

  To DDDDD: O kaip ta konservatoriška vertybė kaip pilietiškumas? Negi merė kaip valstybės pilietė ir valstybininkė neturi teisės atlikti pilietinės pareigos ir konservatoriams parodyti, ką jie daro blogai? Merė gyvena Vilniuje, tačiau ir ten toks pat konservatoriškas bardakėlis. Reikia kažkam paimti šluotą ir išmėžti jeigu ponas Landsbergis su Šimonyte nesugeba.

 4. DDDD parašė:

  Išrinkta merė skaičiuoja sergančių skaičių, kuris jokios įtakos Vyriausybės sprendimams dėl karantino sušvelninimo neturi. Sprendimai priimami, atsižvelgiant į šios dienos susirgusių skaičių. Merė gauna darbo užmokestį ne už tokį darbą. Turėtų dirbti darbą, kuris būtų naudingas Širvintų rajono gyventojams. Pirmiausiai užtikrintų žmonių sveikatą. Būtų kokybiškai rimtų specialistų teikiamos medicininės paslaugos. .Šiuo metu Širvintų rajono gyventojai turi po visą Lietuvą ieškoti pagalbos. O mes esame pagyvenę žmonės ir nesitikėjome, kad bus tokia bloga padėtis su medicina. Medicina pablogėjo, pradėjus dirbti merei Živilei Pinskuvienei.. Ši sritis tokia reikalinga ir mažam ir dideliam. Finansinės pagalbos iš Širvintų savivaldybės (Živilės Pinskuvienės) nesulaukia. Živilė Pinskuvienė gyvena Vilniuje ir jai visai tai neaktualu. Vietoje skirtų lėšų blizgučiams, spalvotiems fontanams, trinkelėms (didžiausia aikštė), baudų mokėjimams (baudų neturėtų išvis būti), šimtai tūkstančių išleistų lėšų kanceliarinėms prekėms skirti medicinai. Mere, atsibuskite ir pradėkite rimtai dirbti, o ne laiką skirti norint save pareklamuoti.

 5. laimužė parašė:

  Gera, kad mes turime tokią merę, pavydi mums kiti rajonai.

 6. valio valio parašė:

  saunuole musu mere, sujudino visą LIETUVĄ. Gal pasveiks visa Lietuva.? Valio musu merei valio.

 7. Leonora parašė:

  Puikus straipsnis. Pajudinta jautri tema. Ačiū autoriui.

 8. gabrys parašė:

  rado su kuo suliginti,artistas sudegusio teatro,su Neringa,Pagegiais…o tai ka yra Pagegiu rajonas ir Neringos rajonas yra?ko tai nesigirdejo ,kad taip butu

Comments are closed.

scroll to top