Povilas Boronovas neleido „įkalinti“ automobilių

Replika

Širvintiškiai mato: visur iškasinėta, išversta – kai kuriomis gatvėmis važiuoti negalima, į kai kuriuos daugiabučių namų kiemus neįvažiuosi. Žmonėms tenka susitaikyti, juk renovuoja šilumos trasas, naudoja Europos Sąjungos pinigus. Bus mažesni šilumos nuostoliai, gal ne taip labai brangs šilumos energijos tarifai.

Bet kodėl vienu metu iškasta daugelyje vietų, kodėl negalima baigti darbų vienoje vietoje, sutvarkyti ir pradėti kitoje? – svarsto gyventojai.

Pasirodo, trasų vamzdžius Širvintose keičia ne tik Marijampolės UAB „Žemkasta“, bet ir „Širvintų šiluma“. „Žemkasta“ keičia magistralinę trasą ir dalį kvartalinių vamzdynų, o „Širvintų šiluma“ – visa kita: seniausius vamzdynus, kuriais šiluma tiekiama į kiekvieną namą. Tokių 30-40 metų supuvusių vamzdynų Širvintose dar yra daug, taigi kasinėti reikės dar ne metus ir ne dvejus. Tiems, kurie manė, kad po šių metų vasaros kasinėjimų bent dvidešimt metų nereikės kęsti nepatogumų, aplenkiant griovius, turės nusivilti…

Praėjusį antradienį UAB „Širvintų šiluma“ pradėjo renovuoti vamzdžius, kuriais šiluma tiekiama į Vilniaus gatvės 41-ąjį namą. Šilumos trasa eina palei pat šilumininkų centrinio pastato tvorą ir miestiečių garažus. Kasant griovį žemes galima versti šalia tvoros (sugadinsi žaliąją veją, išpurvinsi tvorą, kurią vėliau teks patiems valyti), o galima pilti į kitą pusę – ant asfalto šalia garažų (apie tai, kad garažuose stovi žmonių automobiliai, kad jie nebegalės išvažiuoti, ne šilumininkų reikalas mąstyti). Aišku, buvo pasirinktas antrasis kasimo būdas – versti žemes palei garažus. Laimei (o gal šilumininkų nelaimei), pasipainiojo tūlas Povilas Boronovas. Sumanė žmogus į sodą nuvažiuoti… Sukėlė tokį triukšmą, kad sutrikę darbų vykdytojai tą pačią dieną žemes nuo garažo nukasė ir darbus sustabdė. „Širvintų kraštui“ buvo paaiškinta, kad specialistai apie numatomus darbus praneš kiekvienam garažo savininkui, paprašys, kad automobilius iš garažo išvarytų ir laikinai juos laikytų kur nors kitur: prie namų, pas kaimynus… Po keleto valandų ant garažų vartų jau kabėjo raginimai iki liepos 9 dienos iš garažų išvaryti automobilius, nes vėliau, iki trasa bus suremontuota, tokios galimybės nebus.

Jokių problemų. Bet kodėl prieš pradedant ką nors daryti, niekas su žmonėmis nesišneka tol, kol jie nepakelia didelio triukšmo, nesišaukia žurnalistų?

Steponas Liktoravičius

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+