Policija nusprendė ieškoti Širvintų merę ir savivaldybę terorizavusių asmenų

Ši savaitė prasidėjo pranešimu, kad policija aiškinasi situaciją dėl grasinimų Širvintų rajono merei Živilei Pinskuvienei. Apie tai pirmadienį informavo Vilniaus apskrities policija.

Kaip apie įvykį informavo pagrindiniai interneto naujienų portalai, kovo 28 dienų merės tarnybiniu telefonu buvo sulaukta 20 skambučių iš vieno numerio, paskui – ir grasinimų. „Merei tuo metu būnant susitikime ir neatsiliepus, sulaukta grasinančio pobūdžio SMS žinučių, kuriose rašoma, kad atėjo atpildo valanda, nuolat kartojamas žodis „Don“, – rašoma policijos pranešime.

Pasak pranešimo, Živilei Pinskuvienei perskambinus tuo numeriu, atsiliepęs žmogus atsisakė prisistatyti ir rusiškai grasino merei, kad jai „bus don“, kad jai „nuvažiuos stogas“, kad ji esą bendrauja su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Esą pokalbis nebuvo dviprasmiškas, žodžiai buvo aiškūs ir akivaizdžiai kalbantys apie siekį susidoroti.

Beje, dėl „don“. Kaip dar 2020 metų sausį rašė newizv.ru, šį žodelį savo leksikoje pamėgęs Čečėnų diktatorius Ramzanas Kadyrovas pats paaiškino spaudai, ką jis reiškia. Anot jo, „don“ – tai „žodis-parazitas“, rusiškų posakių „trumpai sakant“ ar „nu“ atitikmuo. Pats vienas jis nieko nereiškia, bet čečėnų kalboje dažnai naudojamas „emociniam žodžių sujungimui“.

Galima spėti, kad Kadyrovo pamėgtas „don“ čia buvo pasirinktas ne atsitiktinai, o turint aiškią užuominą į brutalumu pagarsėjusių čečėnų smogikų ir jų lyderio elgesį, taigi – norint įbauginti susidorojimu.

Informuota, kad sprendimą, ar pradėti ikiteisminį tyrimą, policija priims per 10 dienų. Tačiau merė „Širvintų kraštą“ informavo, kad jau trečiadienį buvo priimtas sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą.

Šią savaitė merė dirbo nuotoliniu būdu, kadangi jai diagnozuota COVID-19 infekcija. Apie tai Živilė Pinskuvienė balandžio 5 dieną pranešė savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. Pajuokavusi, kad tai sezoninė liga, merė teigė nejaučianti jokių simptomų ir galinti nors kalnus versti. Dėl ligos jos apklausa buvo atidėta. Merė sakė į policiją vyksianti pirmadienį, tada galbūt jau žinosianti, ar policijai pavyko nustatyti skambinusius ir grasinusius asmenis.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Policija nusprendė ieškoti Širvintų merę ir savivaldybę terorizavusių asmenų”

  1. rinkėja parašė:

    Sėkmės merei atlaikant visokių neadekvatų išpuolius.

  2. Anonimas parašė:

    BAISŪS DAlykai vykstas pas mus.

Comments are closed.

scroll to top