Pasigendama tekstilės atliekoms skirtų konteinerių

Gal į daug kalusimų atsakytų privalomas balsavimas?

Į mane, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narį, kreipėsi Širvintų miesto Ramunių gatvės gyventoja. Ji pasigedo Ramunių gatvėje buvusių suoliukų, kuriais naudojosi širvintiškiai. Pašnekovę taip pat domino tekstilės atliekos, jų surinkimo ir panaudojimo būdai. Po pokalbio suformulavau klausimus ir pateikiau Širvintų rajono savivaldybės vadovybei.

„Individualių namų gyventojai domisi, kur dėti nereikalingus, bet dar tinkamus dėvėti drabužius. Atskiro konteinerio nėra, mesti į mišrių atliekų konteinerius sąžinė neleidžia. Gal Širvintų mieste bus pastatytas tekstilei skirtas konteineris? Gal kokia labdaros organizacija, pageidaujanti gauti tinkamų drabužių, imasi veiklos, o gyventojai paprasčiausiai to nežino?“

Labai greitai atsakymą į klausimą atsiuntė Širvintų rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė Teresė Čirūnaitė-Rasiulė. Atsakyme rašoma:

„Širvintose turime keletą įrengtų tekstilės konteinerių, tačiau jų priežiūra, ištuštinimas bei tekstilės rūšiavimas / perdirbimas brangiai kainuoja. Taip, tokias paslaugas teikti galėtume, bet tuomet visi gyventojai (nepriklausomai, kur jie gyvena, bute ar nuosavame name) turės mokėti (o tai brangu) už šią paslaugą. Todėl, nenorėdami didinti gyventojų mokamos sumos už atliekų tvarkymą, siūlome kitus variantus, ką daryti su turimais, bet nereikalingais tekstilės gaminiais.

• Galite susisiekti su Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centru, Širvintų vaikų dienos centru. Jie jus informuos, ar šiuo metų yra tekstilės gaminių poreikis socialiai remtiniems asmenims.
• Tvarkingus, švarius, nebereikalingus drabužius galite pristatyti į dalijimosi daiktais stotelių tinklą „DĖK’UI“.
• Tekstilės atliekas galima nuvežti į atliekų surinkimo aikštelę (Šniponių k., Širvintų r.).
• Bet kokių prekės ženklų, bet kokios kokybės ir būklės visus atsibodusius drabužius galima gabenti į H&M parduotuves. Už kiekvieną atneštą nebedėvimų drabužių maišelį klientai mainais gauna 10 % nuolaidų kuponą naujam pirkiniui.“

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 7 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.57 (7 įvert.)

3 Atsakymai į “Pasigendama tekstilės atliekoms skirtų konteinerių”

  1. jurgis parašė:

    dekui yra sniponyse, savo akimis maciau, kai aiksteleje buvau, vezk viskas, tik nelabai kam ten reikia, nes biednoku pas mumi nera.

  2. aaa parašė:

    Šniponyse yra DĖKUJ. O konteineriai reikalingi tegul valdžia neverkšlena. Tegul pastato mokakmą. Įmetei eurą ar du, atsirakina dureles, tada gali sumesti. Kadangi atliekų neprirenkam kiek skirta tai mesim drabuzius į turimus konteinerius. Rūšiuokites sau.

  3. Įdomu parašė:

    O kur Širvintose stotelės ,, DĖK’UI“?

Comments are closed.

scroll to top
+