Norite vadovauti – rajone sunkiai rasite tokį darbą

Registruotų bedarbių dalis (proc.), lyginant su darbingo amžiaus gyventojais šalyje ir Širvintų r.

Užimtumo tarnybos skelbiamais duomenimis, Širvintų rajonas 2022-uosius baigė turėdamas 109 registruotus bedarbius – lygiai tiek pat, kiek buvo sutinkant 2018-uosius. Mažiau bedarbių metų pabaigoje buvo tik 2010-ųjų gruodį, kai rajone buvo įregistruoti 94 bedarbiai.

Tiesa, nedarbas buvo pasiekęs ir mažesnes aukštumas. 2008-ųjų kovą rajone buvo įregistruoti 67 bedarbiai. Na, o didžiausias nedarbas nuo 2008-ųjų pradžios Širvintų rajone buvo 2010 metų balandį, kai užregistruota 317 bedarbių. Tačiau pernai jų skaičius buvo viršijęs ir du šimtus, kai kovą rajone buvo 239 bedarbiai. Bet jau kitą mėnesį jų sumažėjo visu šimtu ir iki 2022-ųjų pabaigos nebesugrįžo į trečiąjį šimtą.

Iš praėjusių metų pabaigoje Širvintų rajone įregistruotų 109 bedarbių buvo 20 jaunuolių, t.y. 16-29 metų asmenų. Mažiau nei kas penktas. Sensta visuomenė – sensta ir darbo rinka.

Analizuojant Užimtumo tarnybos duomenis dar galima pridurti, kad 2022-ųjų gruodį Širvintų rajone buvo įregistruotos 94 laisvos darbo vietos (naujos). Tiesa, tai buvo pirmas atvejis per paskutinius 2,5 metų, kai rajone įregistruota mažiau kaip šimtas laisvų (naujų) darbo vietų. Pernai buvo penki mėnesiai, kai laisvų darbo vietų skaičius buvo perkopęs gerokai virš dviejų šimtų.

Kita vertus, laisvų darbo vietų sumažėjimas metų pabaigoje atspindi ir įdarbinimo situaciją, ir sezoniškumą.

2022 metais rajone darbo neturėjo vidutiniškai 9,6 proc. darbingo amžiaus gyventojų, kai šalyje – vidutiniškai 9 proc. Lyginant su Vilniaus apskrities rajonais, Švenčionyse nedarbo lygis siekė 9,1 proc., Vilniaus rajone – 9,3 proc., Šalčininkuose ir Trakuose – 9,7 proc., Ukmergėje – 10,1 proc., Mažiausias nedarbas Vilniaus apskrityje buvo Elektrėnuose (7,8 proc.) ir Vilniaus mieste (8,6 proc.).

2023-iuosius Širvintų rajono darbo rinka sutiko gruodį 25 asmenis nusiuntusi į priemones. Įdarbinti 62 asmenys, iš jų 54 – neterminuotai. 25 asmenys dirbo su verslo liudijimu. 3 asmenys įtraukti į profesinį mokymą. 12 asmenų įdarbinta subsidijuojant, 9 asmenims suteikta parama judumui, kad jie galėtų nuvykti į darbo vietas. 1 asmuo įtrauktas į neformalųjį suaugusiųjų švietimą.

Pagal Užimtumo tarnybos duomenis, Širvintų rajone jaučiamas didelis virėjų, baldų apmušėjų ir giminiškų profesijų darbininkų, betonuotojų ir pan., grindų plytelių klojėjų, sandėliavimo tarnautojų, siuvėjų, sodininkų ir daržininkų trūkumas.

Trūko bendrosios praktikos gydytojų, buhalterių, dailidžių ir stalių, dažytojų ir pan., drabužių ir kitų gaminių sukirpėjų, elektromechanikų ir elektromonterių, elektros inžinierių, suvirintojų, paštininkų, slaugos specialistų.

Išlaikytas barmenų, chemijos inžinierių, degalinių operatorių, draudimo agentų, pagrindinio ir vidurinio mokymo mokytojų balansas.

O štai įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovų rajone yra perteklius. Neaktualios biologų, botanikų, zoologų, maisto produktų ir gėrimų degustatorių, lažybų tarpininkų ir pan. specialybės.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 3 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top