Nenustebsime, jei gatvėse vaistininkai tikrins automobilininkų vaistinėles

Prieš ilgąjį Vėlinių savaitgalį išgirdome, kad nuo Naujųjų aplinkosaugininkai galės stabdyti automobilius, tikrinti teršalų kiekį jų išmetamosiose dujose ir siųsti neeilinei techninei apžiūrai, jei nustatytos normos jiems pasirodys viršytos.

Dažnas vairuotojas pasakys, kad automobilio dūmingumas nebūtinai signalizuoja apie rimtą gedimą, dėl kurio transporto priemonė taptų neeksploatuotina. Dūmingumas padidėja dėl neįšilusio variklio, dažno važinėjimo nedideliu greičiu, dulkėm nusėsto oro filtro, naudojimo resursą baigiančių tepalų ir jų tipo. Mažiau važinėjantis juos keičia kartą per metus, daugiau – ir po kelis. Galbūt vairuotojas ką tik išvažiavo iš kiemo, važiavo į parduotuvę naujo filtro ar į garažiuką pasikeisti tepalų, o jam štai į rankas brukamas siuntimas atlikti techninę apžiūrą.

Neatsakyta ir į klausimus, kas kompensuos išlaidas, jei techninės apžiūros metu nebus nustatyta, jog dūmingumas viršija normą? O kas sumokės už tralą ar buksyrą, juk automobiliu su panaikinta apžiūra toliau važiuoti nebus galima.

Tai gal nepakenktų įvesti ir netikėtą medicinos patikrą politikams, kad medikai neplanuotai galėtų tikrinti aukštas pareigas užimančių vyrų ir moterų psichiką ir, nustačius neatitikimų normoms, siųsti juos psichiatrinei patikrai. Kas žino, gal sugedo kas galvoje per „galiojančią kadenciją“?

Matant, kokie įstatymai priimami mūsų Seime, kartais dėl to kyla pagrįsti įtarimai.

Nebestebina, kad tarp balsavusiųjų prieš tokią akivaizdžią nesąmonę ir vėl nebuvo nė vieno socialdemokrato. Net aštuoni Blinkevičiūtės kariaunos eiliniai ir vėl palaikė dar vieną valdančiųjų siekį uždėti tautai naują apynasrį. Juk norisi po naujų rinkimų ateiti prie pilno lovio. Mistinės visuomenės apklausos socialdemokratams neva tai žada.

Ši Seimo kadencija dar dirbs beveik metus. Nenustebsime, jei greituoju būdu bus nutarta, kad techninę apžiūrą gali naikinti vaistininkai, nustatę, jog sustabdyto automobilio vaistinėlėje medicininio binto rulonėlis trumpesnis 5 cm, nei turėtų būti. Ar, sakykime, ugniagesiai, pastebėję, jog gesintuvo galiojimo laikas yra pasibaigęs. Juk tuo metu, kai niekas nedega, galima išeiti į gatvę ir stabdyti pravažiuojančius automobilius.

Pritrūkus idėjų, dar galima prisiminti okulistus, čia pat gatvėje atliekančius vairuotojų regėjimo patikrą. O gal per metus pablogėjo rega ir turimi akiniai nebetinka? Galima į gatves pasiųsti ir medikus, kurie įsitikintų ar vairuotojų turima medicinos pažyma yra galiojanti. Ši juk išduodama 5 metams, kai be medicinos pažymos neišduodamas vairuotojo pažymėjimas – 10 metų. Ne paslaptis, kad į patikrą suskumbama tik keičiantis vairuotojo pažymėjimą. Vadinasi, 5 metus važinėjama be jos.

Galima pasiūlyti ir daugiau utopijų, tik baugu, kad kas nors iš rajono opozicijos nusiųs visa tai prieš artėjančius rinkimus idėjų ieškantiems Seimo nariams.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Nenustebsime, jei gatvėse vaistininkai tikrins automobilininkų vaistinėles"

  1. Olimpija parašė:

    Nu virš visko.

Comments are closed.

scroll to top